Естонська «карусель» (ВІДЕО)

Безумовно, приголомшливий парад заводських екіпажів на Shell Helix Rally Estonia став головною подією цієї гонки – на якому ще «звичайному» етапі національної першості можна одночасно побачити таких пілотів, як Отт Тянак (Toyota Gazoo Racing), Крейг Брін (Citroen Racing), Хейден Паддон і Ярі Хуттунен (обидва з Hyundai Motorsport)? Ніхто навіть не сумнівався, що тріо Тянак-Брін-Паддон на заводських 380-сильних WRC третього покоління просто «винесе» всіх – як за рахунок повної технічної переваги, так і колосальної різниці в класі пілотів. Так і сталося – подіум в абсолютному заліку ралі виглядав майже так само, як на якомусь етапі чемпіонату світу (картину не порушив навіть великий штраф для Бріна, який отримав 130 секунд за пізній виїзд з сервісу)… Але якщо спробувати зробити «проекцію» результатів Shell Helix Rally Estonia на майбутнє Neste Oil Rally Finland (до нього залишилося півтора тижні), то відразу можна робити ставки на те, що Отт Тянак буде дуже швидким і небезпечним на фінських трасах – якщо, звичайно, не зіткнеться з проблемами…

Цікаво, що якщо в суботу Тянак більшу частину дня нарощував свою перевагу поступово, по парі-трійці секунд за кожну спецділянку (це не завадило йому до вечора створити відрив в 20-30 секунд від своїх «однокласників» з WRC), то в неділю цей процес перетворився на невелику лавину. Спочатку Крейга Бріна на повній швидкості розвернуло поперек траси (мінімум чверть хвилини втрачено, на додачу до ранкового штрафу), потім Хейден Паддон на передостанньому допі зловив прокол (покришка просто зійшла з колісного диска)… Після такого Отт дозволив собі досхочу «покрутитися» на фінальному міні-допі в Ельві і порадувати вболівальників своїми фінтами – навіть півхвилини програшу на цьому СД не завадили естонцю виграти гонку. Якщо говорити про інших учасників, варто придивитися до екіпажу з «другої лінії» – точніше, до фіна Ееріка Пієтарінена, який в класі R5 переграв свого співвітчизника Ярі Хуттунена з Hyundai Motorsport. Може, це передчасний висновок, але здається, Ееріку час вже шукати варіанти з регулярними стартами в WRC-2.

Окремою темою стали битви в національних заліках, естонському і латвійському. Причому тут були свої тонкощі – якщо в чемпіонат Естонії йшов результат всієї гонки, то етап першості Латвії фінішував вже в суботу ввечері, після СД11. У латвійському заліку у Валерія Горбаня і Сергія Ларенса (Eurolamp WRT) конкурентів не було – третя в цьому році перемога українсько-естонського дуету і лідерство в загальному заліку! Набагато більш гостра боротьба йшла на етапі чемпіонату Естонії, де діючий володар найвищого титулу Георг Гросс намагається наздогнати Валерія Горбаня… В суботу бій йшов приблизно на рівних (розрив близько 10 секунд між ними на користь естонця), але в неділю українцеві довелося боротися не стільки з Гроссом, скільки зі своєю травмованою спиною. У підсумку, Георг фінішував шостим, а Валерій став сьомим в абсолюті (попереду опинилися три заводських WRC і два сильних «джокери» на R5). Попередній підрахунок очок дав цікаву картину – Горбань досі випереджає Гросса з солідним відривом (385 очок проти 251). Якщо ці цифри відповідають дійсності, то на наступному етапі, серпневому Lõuna-Eesti Ralli в Виру, українцеві досить завершити гонку в Топ-3 (другим-третім), щоб остаточно стати недосяжним для свого головного суперника!

Shell Helix Rally Estonia
1. Тянак/Ярвеойа (EE, Toyota Yaris WRC) 1: 12.31,91
2. Паддон/Маршалл (NZ/GB, Hyundai i20 Coupé WRC) +59,16
3. Брін/Мартін (IRL/GB, Citroen C3 WRC) +3.12,39
4. Пієтарінен/Райтанен (FIN, Skoda Fabia R5) +4.01,74
5. Хуттунен/Ліннакето (FIN, Hyundai i20 R5) +4.19,78
6. Гросс/Мильдер (EE, Ford Fiesta RS WRC) +4.35,32
7. Горбань/Ларенс (UA/EE, Mini JCW WRC) +5.16,08
8. Йеетс/Тоом (EE, Skoda Fabia R5) +5.32,07
9. Бундсен/Лощеніков (EE, Mitsubishi Lancer Evo VIII) +6.49,26
10. Аус/Коскінен (EE, Volkswagen Polo Proto) +7.23,77

Чемпіонат Естонії (після п’яти етапів) *
1. Горбань (UA) – 385
2. Гросс (EE) – 251
3. Попов А. (EE) – 251
4. Бундсен (EE) – 246
5. Беркіс (LV) – 212
* – попередні дані

Shell Helix Rally Estonia (чемпіонат Латвії)
1. Горбань/Ларенс (UA/EE, Mini JCW WRC) 48.40,19
2. Бундсен/Лощеніков (EE, Mitsubishi Lancer Evo VIII) +48,43
3. Блумс/Егітіс (LV, Mitsubishi Lancer Evo IX) +1.25,17
4. Попов А./Крилов (EE, Mitsubishi Lancer Evo IX) +1.41,97
5. Ростілов/Ігнатов (RUS, Mitsubishi Lancer Evo IX) +1.47,76

Чемпіонат Латвії (після чотирьох етапів)
1. Горбань (UA) – 59
2. Бундсен (EE) – 42
3. Беркіс (LV) – 28


© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Toyota Gazoo Racing, Jaakko Parm, Eurolamp WRT

16-07-2018 22153
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца