Два титули для Лопеса (ВІДЕО)

В Іспанії вже остаточно сформувалася одна ралійна традиція – місцевий асфальтовий чемпіонат вже десять років незмінно фінішує в Мадриді та зазвичай базується на столичному автодромі Circuito del Jarama (цей гоночний трек в 1967-1981 роках десять разів приймав у себе Гран-прі Іспанії в Формулі-1). Не став винятком і сезон 2019 року – муніципалітет з довгою і розкішною назвою Сан-Себастьян-де-лос-Рейес в черговий раз прийняв у себе Rally Comunidad de Madrid RACE. Як завжди, маршрут ралі вийшов максимально компактним – спочатку чотири традиційні спецділянки на дорогах загального користування, після чого екіпажі остаточно переїжджають на Circuito del Jarama та «намотують» на ньому чотири допи у вигляді «карусельних» перегонів (шість-сім кіл на кільцевій трасі в різній конфігурації і в обох напрямках). У підсумку, приблизно 40% бойової дистанції припадають на звичайні дороги, вся решта на автодромі. Крім того, цього року мадридське ралі закривало сезон в Súper Campeonato de España de Rally і повинне було визначити першого чемпіона цієї серії.

Претендентів на титул в Súper Campeonato залишилося тільки два, причому кожен з них набрав левову частку очок на «своєму» покритті – Хосе Марія Лопес Планельєс найбільш успішно воював якраз на асфальті, зате Хав’єр Понс Пуігділлерс бешкетував на гравії і виграв всі чотири етапи на цьому покритті. Щоб стати першим в історії тріумфатором Súper Campeonato de España de Rally, Лопесу вистачало тільки фінішувати в Топ-10, але він цю задачу навіть перевиконав з величезним запасом міцності – фінішував другим в абсолюті (перемогу святкував Іван Арес на Hyundai i20 R5, який таким чином отримав невелику «компенсацію» за другу поспіль поразку в боротьбі за титул асфальтового чемпіона) та виграв у заліку Súper Campeonato. Таким чином, Хосе Марія Лопес Планельєс зумів протягом одного сезону стати дворазовим чемпіоном Іспанії – на асфальті та в супер-чемпіонаті. Ось тільки після цих всіх успіхів залишається відкритим питання – а як складеться кар’єра Лопеса надалі? Після раптового відходу Citroen Racing з WRC всі молодіжні проекти французької марки опинилися під знаком питання. Чи побачимо Лопеса в 2020 році в чемпіонаті Європи або WRC-2?