Два різних сценарії (ВІДЕО)

Ралійний чемпіонат Польщі продовжує свій рух і вже швидко дістався до торішньої позначки – в минулі вихідні в Пулавах відбувся третій раунд першості, Rajd Nadwiślański. Перехід з гравію (два перших етапи) на асфальт практично нічого не змінив у загальному співвідношенні сил у польській вищій лізі – досі немає рівних Міколаю Марчику, який виграв п’ять допів з восьми (включаючи Power Stage), здобув третю поспіль перемогу та набрав 110 очок зі можливих 115. І тепер він спокійно готується до подальших стартів в ERC… Єдиним його реальним суперником на асфальті був тільки досвідчений Гжегош Гжиб – він стрімко виграв два стартових допи та відірвався від Марчика майже на десять секунд, але на СД3 потрапив в аварію і втратив колесо… В загальному заліку чемпіонату Польщі поки що найбільш «гарячою» точкою є друге-третє місця, на які зараз претендують мінімум троє – Войцех Хухала (78 очок), Адріан Хвєтчук (68) і Томаш Касперчик (67). Ще особливо вражає технічний парк у Польщі – адже в Пулавах стартували 15 екіпажів на техніці R5/Rally2!

Чемпіонат Угорщини «дарує» свої власні сюрпризи – на недавньому Székesfehérvár-Veszprém Rallye не було обох головних гостей першості, Мадса Остберга (у норвежця на першому місці програма стартів у WRC-2) і Яна Копецкого (чех пропустив вже другий етап поспіль і, схоже, остаточно втратив інтерес до місцевих ралі). На трасах під Секешфехерваром майже весь час тривала дистанційна боротьба двох лідерів – гонку очолював Міклош Чомош, другим тримався Андраш Хадік, якому цей результат гарантував беззаперечне лідерство в чемпіонаті з відривом понад тридцять очок. Але на фінальному Power Stage Хадік несподівано потрапив у серйозну аварію – виліт зі траси, повністю розтрощена підвіска (машина позбулася трьох коліс зі чотирьох)… У підсумку Чомош впритул наблизився до Хадіка – зараз боротьба за титул починається практично з нуля! Найбільше дивує команда Dynamic Rally Team, яка нещодавно придбала Citroen C3 WRC – Робер т Бутор на ньому вже двічі стартував (друге та перше місця), після чого здає контрольну карту на самому фініші ралі… В угорців є якийсь проект майбутньої програми в чемпіонаті світу? Інакше нема сенсу купувати техніку WRC, на якій немає можливості боротися за титули на національному рівні – вона просто виступає поза заліком.