Два ралі, три чемпіонати (ВІДЕО)

Національні чемпіонати у Східній Європі стрімко стартують один за іншим – зараз прийшла черга Угорщини та Словаччини, де сезон відкривав спільний раунд, угорське STEELVENT Salgó Rallye. Кількість екіпажів на старті справляла враження – разом назбиралося 163 учасники (точніше, 87 в абсолюті, 59 в категорії Rally2 плюс 17 у заліку історичних автомобілів)! Господарі траси були в ударі й нікого з гостей (точніше, поляка Гжегоша Гжиба та словака Мартіна Кочі, головних фаворитів словацької першості) навіть близько не підпустили до подіуму – найкращим став ветеран Фрідьєш Туран на Volkswagen Polo GTI R5, який майже на півтори хвилини випередив найближчого переслідувача. Цікаво, що недавні герої, Гжегош Гжиб (два тижні тому впевнено виграв угорське Bakonya Rallye) та Андраш Хадік (вього лиш тиждень тому здобув перемогу на словенському AMTK Rally Velenje) так і не змогли повною мірою проявити себе на Salgó Rallye. Поляк жодного разу на спецділянках не фінішував у Топ-3, завершив гонку на шостій позиції та втішився лише перемогою у словацькому заліку. Угорець ж відмінно стартував, на першому ж допі став лідером ралі, але вже на СД2 вилетів за межі траси, втратив майже п’ять хвилин – і тільки на самому фініші пробився на дев’яту позицію…

Як відомо, чемпіонат Румунії стартував ще три тижні тому, а зараз відбувся вже другий раунд – Raliul Perla Harghitei Tess, причому проведенню змагання не завадив повторний спалах коронавіруса у країні. Жодних сюрпризів в боротьбі за перемогу не було – Сімоне Темпестіні здобув другу поспіль перемогу, набрав вже 90 очок з 90 можливих і впевнено лідирує у загальному заліку чемпіонату… Як вже було раніше, ні у кого немає жодних сумнівів – якщо у Темпести не буде якихось хронічних проблем, відібрати найвищий титул у нього майже неможливо. Зате багатьом уболівальникам ралі варто уважно придивитися до одного цікавого юніора – 22-річного Норберта Майора, який виступає зі своєю 19-річною сестрою Франческою Марією… У них вже чимало успіхів в моноприводі (молодіжний чемпіон Румунії, підсумкові призові місця в румунському та угорському моноприводі й т.д.). Восени він пересів з Peugeot 106 класу N2 на Peugeot 208 R2 і відразу почав творити невеликі дива на трасі – в цьому році він вже двічі фінішував у Топ-5 абсолюту і зараз йде третім у загальному заліку чемпіонату Румунії! В принципі, йому вже час спробувати свої сили в ERC3 Junior…