Два дні «польотів» (ВІДЕО)

Ралійних подій в Балтії стає все більше – в липні нарешті стартували національні чемпіонати Естонії (Grossi Toidukaubad Viru Rally) та Литви (Rally Žemaitija), а зараз, у перші вихідні серпня, відбувся спільний раунд литовського і латвійського чемпіонатів, Samsonas Rally Rokiškis. Відразу ж був встановлений рекорд цього ралі за кількістю учасників – на старт в Рокішкісі вийшли 73 екіпажі, з них сім на техніці класу R5/Rally2. Трійка фаворитів змагання виглядала очевидною – Микола Грязін на Hyundai i20 R5 (чемпіон ERC Junior U28 і віце-чемпіон Європи в абсолюті у 2018 році, зараз пілот заводської команди Hyundai Motorsport N), Вайдотас Жала на Skoda Fabia R5 (чинний чемпіон Литви) та Теему Асунмаа на Skoda Fabia Rally2 evo (не раз ставав чемпіоном Фінляндії в дивізіонах SM1 і SM2). Планував стартувати також українець Валерій Горбань (дворазовий чемпіон України, чемпіон Латвії та Естонії) на Mini JCW WRC під стартовим номером 4, але мало не в останній момент команда Eurolamp WRT змушена була відмовитися від виступу на литовському ралі.

Події на ралійних трасах під Рокішкісом нагадували невеликий бойовик – список екіпажів, що вибули з гри, активно поповнювався після кожної спецділянки, внаслідок чого повну дистанцію Samsonas Rally Rokiškis змогли подолати лише 34 екіпажі з 73. При цьому більшість сходів проходили за категоріями «виліт з траси», «переворот» або «технічні проблеми»… Перелік постраждалих справляв чимале враження – латвієць Яніс Воробьйoвс, литовці Гедрюс Ноткус і Мартинас Самсонас, естонець Ранно Бундсен, до них приєднався також один з лідерів литовського моноприводу Владас Юркявічюс (українські вболівальники повинні пам’ятати його перемогу на торішньому Ралі «Столиця» в заліку 2WD). А ось битви за першу позицію не вийшло – Микола Грязін на старті виграв три спецділянки поспіль, після чого спокійно контролював ситуацію до самого фінішу (9 виграних СД з 16 та перемога з відривом понад півхвилини). За його спиною весь час тривала затяжна дуель між Вайдотасом Жалою та Теему Асунмаа – господар траси майже весь час йшов трохи попереду фіна, потім на якийсь час раптом збився з темпу, але на фінальній секції виграв три допи й фінішував на другій позиції.

Цікаво, що для учасників чемпіонатів Литви та Латвії була запланована різна бойова дистанція – «литовців» чекали всі 16 СД та 138,36 км, а от «латвійці» отримали на одну секцію і два десятки кілометрів менше (разом назбиралося 13 СД та 118,29 км). Оскільки в латвійському національному заліку найбільші втрати поніс якраз повний привід (фінішували тільки три екіпажі з восьми), у Топ-10 можна було нарахувати відразу сім екіпажів на монопривідній техніці… Якщо дві перші позиції в загальному заліку здобули Микола Грязін (Hyundai i20 R5) і Гунтіс Лієлкайїс (Mitsubishi Lancer Evo IX), то на третю сходинку подіуму в абсолюті піднявся Мартіньш Сескс на новому Ford Fiesta Rally4! Варто відзначити той факт, що в абсолютному заліку чемпіонату Латвії місця з третього по шосте дісталися екіпажам на техніці класів Rally4 і R2 – на п’ятій позиції можна побачити Рейніс Нітішса, зірку ралі-кросу, який вже кілька років активно опановує ралі, причому на дуже різноманітній техніці (від Mitsubishi Lancer Evo IX/X і Skoda Fabia R5 до Abarth 124 Rally RGT і Ford Fiesta R2T19)…

Samsonas Rally Rokiškis
1. Грязін/Александров (RUS, Hyundai i20 R5) 1:11.21,2
2. Жала/Малнієкс (LT/LV, Skoda Fabia R5) +35,7
3. Асунмаа/Лухтінен (FIN, Skoda Fabia Rally2 evo) +40,2
4. Бутвілас/Вайткявічюс (LT, Skoda Fabia R5) +2.56,0
5. Швядас/Юршіс (LT, Mitsubishi Lancer Evo X) +7.47,8
6. Сойнінен/Сольберг (FIN, Ford Fiesta R5) +7.57,6

Samsonas Rally Rokiškis (чемпіонат Латвії)
1. Грязін/Александров (RUS, Hyundai i20 R5) 1:00.53,3
2. Лієлкайїс/Мікелсонс (LV, Mitsubishi Lancer Evo IX) +6.50,0
3. Сескс/Франціс (LV, Ford Fiesta Rally4) +7.03,8
4. Йєетс Г./Сікк (EE, Ford Fiesta Rally4) +8.39,3
5. Нітішс/Ігавенш (LV, Ford Fiesta R2T19) +9.42,2
6. Корхола/Келандер (FIN, Ford Fiesta R2T) +12.02,8


© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Facebook (Samsonas Rally Rokiškis, Agrorodeo Dakar)

03-08-2020 4138
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца