Довгоочікувана зимова Латвія (ВІДЕО)

Після трьох років перерви до Латвії нарешті повернулися повноцінні зимові ралі – 12 лютого на трасах під Гулбене пройшло Rallijs Sarma, яке відзначило невеликий ювілей (змагання відбулося вже в 45-й раз). Така подія не залишилася непоміченою ні вболівальниками, ні учасниками – на старті з’явилися 87 екіпажів, що стало рекордом ралі щонайменше за останні чверть століття (до того найвищий показник спостерігався ще у 2015 році, коли на Rallijs Sarma виступили 83 екіпажі). Безумовно, свою роль зіграв той факт, що змагання стало спільним етапом національних чемпіонатів Латвії та Естонії – у підсумку до Гулбене прибув величезний «десант» зі 35 естонських екіпажів, які за загальною кількістю учасників перевершили навіть господарів траси (33 екіпажі). У стартовому переліку можна було побачити чимало цікавих імен – фіна Теему Асунмаа (Skoda Fabia Rally2 evo), українсько-естонський екіпаж Валерія Горбаня та Сергія Ларенса (Mini JCW WRC), литовця Владаса Юркявічюса (Skoda Fabia Rally2 evo), естонця Георга Ліннамяе (на VW Polo GTI R5 виграв стартовий раунд чемпіонату Естонії в Отепяя)… Не минув непоміченим також той факт, що в Гулбене з’явилися відразу три екіпажі на нових Ford Fiesta Rally3 – на чолі з 16-річним польським юніором Хубертом Лясковским.

Перелік основних претендентів на перемогу загалом налічував три імені – Теему Асунмаа (чимало успіхів на зимових ралі, серед них перемога та чотири подіуми на знаменитому Arctic Lapland Rally, а також перемога на лапландському етапі WRC у заліку WRC-3), Валерій Горбань (лише пару тижнів тому після трирічної перерви повернувся на зимові траси) та Георг Ліннамяе (перший лідер ралійного чемпіонату Естонії 2022 року). Але на СД2 з гри дуже несподівано вибув Ліннамяе – він втратив понад вісім хвилин, після чого решту змагання (ще чотири допи) старанно пробивався з 77-го на 31-е місце, тобто Rallijs Sarma швидко перетворилося для нього у велике тренування перед майбутнім стартом на етапі WRC у Швеції… Через це битва за перемогу остаточно перетворилася на протистояння Теему Асунмаа та Валерія Горбаня – обидва екіпажі-фаворити виграли по три спецділянки, але фін зумів на ранковій секції створити солідний відрив, після чого спокійно зберіг лідерство у змаганні до самого фінішу. Українсько-естонський екіпаж Eurolamp WRT завоював друге місце, що стало їх новим особистим рекордом на Rallijs Sarma – раніше найвищим досягненням дуету Горбань-Ларенс тут було третє місце у 2018 році. На додачу до цього Валерій Горбань та Сергій Ларенс впевнено перемогли у заліках чемпіонатів Естонії та Латвії – тепер вони стали новими лідерами в абсолютному заліку естонської першості!

Не бракувало в Гулбене й інших цікавих подій – наприклад, латвієць Мартіньш Сескс (молодіжний чемпіон Європи, дворазовий призер Junior WRC) трохи несподівано з’явився за кермом прототипа Skoda Fabia Rally2-Kit литовської команди ProRacing. Хоча латвійський юніор не виступав на повному приводі з осені 2019 року, але він швидко відновив усі навички, стабільно фінішував на спецділянках у Топ-10 та завершив Rallijs Sarma сьомим в абсолюті (перемога в LRC3 для учасників на техніці N4, Rally2-Kit і Rally3). Але все ж найбільше заінтригував 22-річний естонський юніор Карл Мартін Волвер, який цього року нарешті повернувся на ралійні траси після двох з половиною років вимушеної перерви – влітку 2019 року він потрапив у тяжку аварію на Shell Helix Rally Estonia й отримав серйозні травми… Нині він відновив свої виступи, вже за кермом Skoda Fabia Proto власної підготовки і вже у другому поспіль старті досягає яскравих успіхів – якщо на січневому SprintRalli Otepää Talv він фінішував шостим, то зараз здобув третю позицію в абсолюті! У підсумку Карл Мартін вийшов на другу позицію у загальному заліку чемпіонату Естонії, що тільки додало інтриги – чого ще чекати від юніора надалі? Щоправда, всім доведеться почекати – адже до наступного етапу ще три місяці…

Rallijs Sarma
1. Асунмаа/Маннісенмякі (FIN, Skoda Fabia Rally2 evo) 46.28,46
2. Горбань/Ларенс (UA/EE, Mini JCW WRC) +11,54
3. Волвер/Мадіссоо (EE, Skoda Fabia Proto) +1.03,57
4. Юркявічюс/Палюкенас (LT, Skoda Fabia Rally2 evo) +1.13,54
5. Ростілов/Слобожанінов (RUS, Skoda Fabia R5) +1.26,27
6. Муракас/Адлер (EE, Ford Fiesta Rally2) +1.26,87
7. Сескс/Франціс (LV, Skoda Fabia Rally2-Kit) +1.29,22
8. Йєетс Г./Таніел (EE, Skoda Fabia Rally2 evo) +1.54,16
9. Коік/Тамм (EE, Ford Fiesta Rally2) +2.02,28
10. Котарба/Порадзіш (PL, Citroen C3 Rally2) +2.19,32

Чемпіонат Естонії (після двох етапів)
1. Горбань (UA) – 133,5
2. Волвер – 104,5
3. Муракас – 85
4. Ліннамяе – 79
5. Йєетс Г. – 78,5
* – попередні дані


© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Alfonsas Rakauskas, MVFOTO

13-02-2022 27830
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца