Домашні репетиції (ВІДЕО)

Одними з найперших в Європі стартували національні чемпіонати Австрії (відразу після Нового року відбувся стартовий раунд, Jännerrallye), Фінляндії та Норвегії (в минулі вихідні практично одночасно відбулися Arctic Lapland Rally і Sigdalsrally). Обидва скандинавських ралі були цікаві в першу чергу тим, що на них стартували деякі основні учасники WRC-2020 – на фінських трасах з’явився 19-річний Калле Рованперя, дебютант вищої ліги WRC (перший старт за кермом Toyota Yaris WRC), а на норвезькому ралі можна було побачити Мадса Остберга (офіційний представник Citroen Racing в WRC-2). В цілому, на Sigdalsrally стартували також кілька потенційних суперників Мадса – в першу чергу, Андерс Грьондаль. Крім того, в Норвегії з’явилися відразу дві шведські зірки шосейно-кільцевих кузовних змагань та ралі-кросу – Маттіас Екстрьом (чемпіон DTM та з ралі-кросу) і Юхан Крістофферссон, дворазовий чемпіон світу в FIA WRX…

Однак події на трасах під Драмменом (приблизно в 30-40 км від Осло) дуже швидко продемонстрували, що ніхто не в стані на рівних змагатися з досвідченим Мадсом Остбергом – все ж на його рахунку 128 стартів у чемпіонаті світу, 1 перемога та 17 подіумів на етапах в абсолюті (це не рахуючи титулу віце-чемпіона в WRC-2 Pro, з трьома перемогами й трьома подіумами). У підсумку, Мадс виграв зі стовідсотковими показниками – показав найкращий час на всіх восьми спецділянках і на півтори хвилини випередив Андерса Грьондаля. Отже, перша репетиція перед стартами Мадса на Rallye Monte-Carlo і Rally Sweden вийшла успішною. Цікаво, чи є в програмі Остберг повний сезон в чемпіонаті Норвегії – на додаток до восьми стартів у WRC-2? Обидва шведських гранди ралі-кросу, на жаль, не порадували на Sigdalsrally – що Екстрьом, що Крістофферссон нахапали неприємностей (вильоти з траси, втрати часу) і фінішували вже поза основним заліком змагань.