День втрачених перемог (ВІДЕО)

В цьому році в португальській першості весь час якісь галасливі події відбуваються – то народження нової фірмової команди (Team Hyundai Portugal), то поява найновішого Citroen C3 R5 (правда, його португальська прем’єра виявилася провальною, бо електрика застрайкувала ще перед стартом першого допа) , то серйозна аварія минулорічного чемпіона Карлуша Віейри… Зовсім недавно, перед шостим етапом серії, Rali de Castelo Branco, відразу дві чемпіонські команди останніх років опинилися в центрі уваги. По-перше, Citroen Vodafone Team знову виставив Citroen C3 R5 для Жозе Педру Фонтеша (чемпіона 2015-2016 років) – є шанс взяти хоч якийсь реванш за такий безглуздий сход новенької машини на травневому Vodafone Rally de Portugal. По-друге, команда Sports&you (в складі якої Віейра в минулому році завоював титул чемпіона) виставила Citroen DS3 R5 з іспанцем Хосе Марією Лопесом Планельесом за кермом, який ще недавно був пілотом молодіжної програми Peugeot Rally Academy. До речі, для нього це перший старт в ралі з листопада минулого року!

І негайно ж з’ясувалося, що навіть після такої солідної перерви у виступах Лопес все одно виявився набагато швидшим за господарів траси – першу секцію (в суботу ввечері) іспанець вигравав просто в блискучому стилі і віз місцевому гранду Фонтешу майже двадцять секунд. Дійсно, більш ніж солідний відрив для дистанції в 45 кілометрів… Але все зіпсувала помилка Хосе Марії на глядацькому допі, де він по прямій проскочив одну з шикан – судді без вагань вліпили йому 3,5 хвилини штрафу. Після цього Лопесу залишалося лише вигравати допи і наполегливо пробиватися з середини другого десятка в Топ-10 – у підсумку, на його рахунку шість СД з десяти і сьома позиція на фініші… Здавалося, після цього вже ніхто не завадить Жозе Педру Фонтешу здобути четверту перемогу на Rali de Castelo Branco і стати абсолютним рекордсменом гонки за цим показником. Але на фінальній спецділянці раптом все різко змінилося – стрімка атака 42-річного ветерана Рікарду Теодозіу на Skoda Fabia R5 в один момент перетворила 3,8 секунди відриву Фонтеша в 5,2 секунди відставання… Ось так Теодозіу завоював свою першу в кар’єрі перемогу на етапах чемпіонату Португалії – дійсно дуже ефектно!