День крахів в Гулбене (ВІДЕО)

Другий поспіль спільний етап чемпіонатів Латвії та Естонії, Rallijs Sarma, підкинув всім учасникам і глядачам безліч різних сюрпризів і неприємностей, після чого обидві першості (і литовська на додачу) стрімко взяли паузу мінімум на три місяці – боротьба за титули відновиться вже в травні-червні, коли залишок зими і все весняне бездоріжжя будуть вже позаду. А поки повернемося до подій на трасах під Гулбене… На старті Rallijs Sarma зібралася насправді дуже цікава компанія – екіпажі українця Валерія Горбаня (минулорічний чемпіон Латвії та Естонії), 17-річного норвежця Олівера Сольберга (за три тижні до того він дуже успішно дебютував за кермом R5) , естонців Георга Гросса (вирішив кинути в бій свою зброю «головного калібру», тобто Ford Fiesta WRC у версії 2017 року), Роланда Муракаса і Егона Каура (обидва на Ford Fiesta Proto), поляка Філіпа Ніветте (чемпіон Польщі 2017 року), Миколи Грязіна (зараз веде інтенсивну підготовку перед своїм повним сезоном в WRC-2). Програма змагань вийшла дуже щільною і інтенсивною – лише одноденне ралі, але налічує вісім допів і сотню кілометрів бойової дистанції. Тобто темп буде анітрохи не нижчий, ніж на етапі WRC…

Зі старту в атаку відразу кинувся Микола Грязін на Skoda Fabia R5, на другу позицію вийшов було Валерій Горбань (Mini JCW WRC), але після цього події почали розгортатися за класичним «шведським» сценарієм… Спочатку Горбань з Ларенсом на СД2 намертво застрягли в заметі, причому в абсолютно глухому місці, де не було глядачів – екіпажу довелося самостійно викопуватися зі снігу. Підсумок невеселий – втрачені десь чверть години, шанси на подіум або перемогу стали просто нульовими. Невеликою втіхою для дуету Eurolamp WRT стали хіба тільки п’ять фінішів на допах в Топ-3 (серед них виграна спецділянка). Через кілька годин прийшла черга Грязіна – також виліт в замет, щільно забитий снігом радіатор спровокував перегрів двигуна, довелося зупинятися і чистити радіатор… Втрата трьох хвилин миттєво викинула Миколу з позиції лідера десь в самий кінець Топ-10. Не пощастило і Філіпу Ніветте – на СД5 він пошкодив радіатор і позбувся третього місця. Дуже прикра невдача – адже поляк лише вдруге в житті стартував на зимовому ралі і був дійсно близький до успіху!

А вже на самому фініші ралі, на фінальній спецділянці один за іншим зійшли два естонських Ford Fiesta Proto – Роланд Муракас на той момент йшов другим в абсолюті, а Егон Каур четвертим! Вийшов справжнісінький день «катастроф», який стрімко поховав надії безлічі екіпажів на успіх… У всій цій насправді шаленій «рубці» найбільших успіхів добилися найакуратніші і стабільні пілоти. По-перше, Олівер Сольберг виграв лише один доп (плюс шість фінішів в Топ-3), але при цьому встиг здобути вже дві перемоги в двох стартах і впевнено, з чималим відривом лідирує як в латвійському, так і в естонському чемпіонатах! Схоже, син Петтера Сольберга готовий пройти шляхом стрімкого Калле Рованпері (хоч і з деяким запізненням), а також повторити рекорд Валерія Горбаня – виграти протягом сезону відразу два балтійських чемпіонати! По-друге, помітно здивував успіх Георга Гросса, який вирішив якомога раніше включитися в боротьбу за найвищий титул в Естонії – він примудрився фінішувати другим в абсолюті, але при цьому на допах жодного разу не потрапив до Топ-3!

Rallijs Sarma
1. Сольберг О./Джонстон (N/GB, VW Polo GTI R5) 57.20,92
2. Гросс/Милдер (EE, Ford Fiesta RS WRC) +1.24,88
3. Грязін Н./Фьодоров (RUS, Skoda Fabia R5) +1.51,19
4. Ростілов/Трошкін (RUS, Mitsubishi Lancer Evo IX) +2.29,37
5. Блумс/Еглітіс (LV, Mitsubishi Lancer Evo IX) +2.55,69
6. Шаймієв/Цвєтков (RUS, Ford Fiesta R5) +4.00,47
…41. Горбань/Ларенс (UA/EE, Mini JCW WRC)

Чемпіонат Латвії (після двох етапів)
1. Сольберг О. (N) – 33
2. Грязін Н. (RUS) – 14
3. Ростілов (RUS) – 14
4. Блумс (LV) – 14
5. Горбань (UA) – 12

Чемпіонат Естонії (після двох етапів)
1. Сольберг О. (N) – 200
2. Блумс (LV) – 115
3. Ростілов (RUS) – 115
4. Горбань (UA) – 104
5. Шаймієв (RUS) – 100


© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Ray Põder, Sports Racing Technologies, Ivars Viļķins Fotoīre LV

11-02-2019 9368
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца