Давид проти двох Голіафів (ВІДЕО)

У Франції вже кілька років поспіль триває битва між прихильниками техніки WRC і R5 – і більш потужна категорія ралійних автомобілів вже поступово здає свої позиції. І якщо в асфальтовому чемпіонаті цей процес зайшов настільки далеко, що WRC майже повністю зникли з ралійних трас, то в гравійній першості все ще зберігається дуже нестабільна рівновага… Якщо в 2016 році домінував знаменитий француз Жан-Марі Куок (вісім титулів на гравії та два на асфальті) на Citroen C4 WRC, то роком пізніше чемпіонський титул досить-таки несподівано завоював Жордан Берфа на Hyundai i20 R5, який не виграв жодного раунду, та й на подіумі в абсолюті фінішував лише в двох гонках з шести (такі вже особливості французької системи нарахування очок, яка враховує місця в абсолюті/класі і кількість учасників в різних класах). Зараз гравійний чемпіонат дарує уболівальникам черговий виток протистояння WRC і R5 – і знов з досить непередбачуваним фіналом…

Зараз відбувся п’ятий, передостанній раунд гравійного першості Франції, де напруження в боротьбі за титул досягло свого піку – перед гонкою три лідери йшли в інтервалі 5 очок (141, 138 і 136). Один з трьох головних претендентів, Ліонель Бо на Citroen DS3 WRC, несподівано нахапав купу проблем – спочатку зачепив дерево, на наступний день фінішував на одному з допів з відкритим капотом… Отже, понад шість хвилин відставання і великі втрати очок, які досить далеко відкинули його від лідерів чемпіонату. Тим часом йшла жорстка битва між двома прихильниками різних систем, Сільвеном Мішелем (Skoda Fabia R5) і Тібо Дюрбеком (Citroen DS3 WRC) – представник потужної категорії успішно стартував, очолив гонку, але вже на третьому допі пропустив Мішеля вперед… І до самого фінішу вже не міг наздогнати суперника – таким чином, Сільвен Мішель здобув другу в цьому році перемогу (стільки ж у Дюрбека) і продовжує лідирувати в чемпіонаті (тільки зараз змінив рахунок за очками з 141:138 на 182:174). Тепер все вирішиться через три з половиною тижні на фінальному етапі, Rallye Terre de Vaucluse – у фаворитах ходять Мішель з Дюрбеком, але й у Бо теж є невеликий шанс.