«Дакар»-2021, авто. Незмінне тріо

Після драми на дев’ятому етапі, коли Нассер Аль-Аттія (Toyota Gazoo Racing) спіймав два проколи поспіль і програв понад десять хвилин Стефану Петеранселю (X-raid Team), майже ні в кого не залишилося сумнівів – з ймовірністю 95% перемогу в заліку автомобілів відсвяткує легендарний француз. Так все і склалося – Стефан акуратно відпрацював три фінальних етапи, віддав Нассеру тільки чотири хвилини (не так багато на бойовій дистанції, яка налічує тисячу кілометрів) і відсвяткував чергову перемогу на «Дакарі». Тепер залишається підраховувати його численні рекорди… Перший – 14 перемог на «Дакарах» у всіх категоріях. Другий – 6 перемог у заліку мотоциклів (цей рекорд залишається не побитим ще з 1998 року). Третій – 8 перемог у заліку автомобілів (на другому місці йде Арі Ватанен з його чотирма перемогами на «Дакарі»). Четвертий – 8 перемог в одній категорії (до цього року ділив рекорд з Володимиром Чагіним, який 7 разів ставав переможцем у заліку вантажівок). П’ятий – у всіх заліках виграв 81 етап на «Дакарах» (33 на мотоциклі та 48 на автомобілі). До всього цього можна додати ще 18 фінішів на подіумі у всіх заліках – 6 на мотоциклі та 12 на автомобілі…

Цікаво, що на подіум піднялися ті ж три пілоти, що рік тому – тільки з тою різницею, що Стефан Петерансель і Карлос Сайнс помінялися місцями, Нассер Аль-Аттія знову фінішував між ними. Але минулого року напруга боротьби була все ж набагато вищою – тоді трійка призерів на фініші вклалася всього лише у десять хвилин! Зараз же подіум «розтягнуло» на цілу годину… Нассер Аль-Аттія, попри чергову поразку в протистоянні з лідерами X-raid, продовжує заробляти собі репутацію одного з найбільш стабільних пілотів «Дакара» – адже катарець вже четвертий рік поспіль фінішує на подіумі (перемога плюс три других місця). Крім того, на його рахунку всього вже дев’ять подіумів на «Дакарах» (три перемоги, п’ять других і одне третє місце) – за цим показником він поступається тільки Стефану Петеранселю. Варто відзначити також цікаве досягнення іншого представника Toyota Gazoo Racing, Гініеля де Вільєрса – південноафриканець останнім часом не дуже радує своєю швидкістю, але все одно стабільно добирається до фінішу. Його показники дійсно вражають – на рахунку у Гініеля вже 18 стартів на «Дакарі», 18 фінішів (жодного сходу!) і 17 фінішів у Топ-10 загального заліку!

За спинами «Великої трійки» також відбулося чимало насправді цікавих подій. По-перше, у Топ-5 успішно фінішували поляк Якуб Пшигоньскі на напівзаводському Toyota Hilux Overdrive й іспанець Хоан Нані Рома на BRX Prodrive Hunter (відмінний результат для абсолютно нового прототипу). По-друге, запам’яталася яскрава битва за шосте місце між Халідом Аль-Кассімі на Peugeot 3008 DKR і Володимиром Васільєвим на Mini JCW Rally (виступає з українським штурманом Дмитром Циро). Спочатку в неофіційних підсумках марафону після фінального етапу шостим був шейх на багі, причому з мізерним відривом в 7 секунд, але потім нагадали про себе судді – Аль-Кассімі отримав три хвилини штрафу за перевищення швидкості, що перемістило його на сьоме місце. По-третє, знову порадував вболівальників чех Мартін Прокоп, який на Ford власної підготовки вже вшосте поспіль успішно фінішував на «Дакарі», причому втретє завершив марафон у Топ-10 – чудовий показник для приватної команди. По-четверте, цікаво було побачити на десятій позиції Сіріля Депре – француз повернувся за кермо багі Peugeot 3008 DKR. Після тривалого «розгойдування» (на першій половині «Дакару» тримався в другому-третьому десятку) він тричі фінішував на етапах у Топ-5 і завершив марафон у Топ-10.

Автомобілі
1. Петерансель/Буланже (F, Mini JCW Buggy) 44:28.11
2. Аль-Аттія/Бомель (Q/F, Toyota Hilux) +13.51
3. Сайнс/Крус (E, Mini JCW Buggy) +1:00.57
4. Пшигоньскі/Готтшальк (PL/D, Toyota Hilux Overdrive) +2:35.03
5. Рома/Вінок (E/F, BRX Prodrive Hunter) +3:21.48
6. Васільєв/Циро (RUS/UA, Mini JCW Rally) +3:29.38
7. Аль-Кассімі/Пансері (UAE/F, Peugeot 3008 DKR) +3:33.31
8. Де Вільєрс/Харо (ZA/E, Toyota Hilux +3:57.38
9. Прокоп/Хитка (CZ, Ford Raptor RS CC) +4:09.21
10. Депре/Хорн (F/CH, Peugeot 3008 DKR) +4:51.09

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото X-raid Team, Florent Gooden (DPPI), Eric Vargiolu (DPPI)

15-01-2021 42646
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца