«Дакар»-2020: останній старт Гонсалвеша…

Сьогодні стартувала друга половина «Дакару»-2020 – після дня відпочинку в Ер-Ріяді всі учасники готувалися зі свіжими силами відновити битву на пустельних просторах Саудівської Аравії. Тим більше, в неділю на всіх чекала найдовша спецділянка нинішнього марафону – цілих 546 кілометрів на шляху з Ер-Ріяда до Ваді-аль-Давасіра, які майже на 90% складалися з пісків та дюн (причому ці фрагменти постійно чергувалися один з одним, плюс були й окремі гравійні «вставки»). Події на трасі досить швидко змусили всіх насторожитися в очікуванні чергового сюрпризу – адже торішній переможець Тобі Прайс раптово втратив майже півтори години… Тобто «шанси» KTM зазнати першої за двадцять років поразки на «Дакарі» різко зросли. Але дуже швидко всі ці сюрпризи опинилися у тіні – прийшло трагічне повідомлення про загибель португальця Паулу Гонсалвеш, який в цьому році стартував в кольорах індійської команди Hero MotoSports Team Rally…

Як повідомили організатори, португалець впав на 276-му кілометрі спецділянки. Сталося це в 10.08, вже о 10.16 гелікоптер медичної служби прибув на місце катастрофи – пілот був без свідомості, медики одразу зафіксували зупинку серця. Після спроб реанімації в польових умовах Гонсалвеш був терміново доставлений в госпіталь міста Лайли, де лікарі змушені були констатувати смерть 40-річного пілота… Вперше він стартував на «Дакарі» у 2006 році (коли змагання ще проходили в Африці), від того часу виступав на KTM, Husqvarna, Honda. Практично його головні досягнення в ралі-рейдах були пов’язані з Honda – з нею він виграв три етапи, фінішував другим на «Дакарі»-2015, а також став чемпіоном FIM Cross-Country Rallies World Championship у 2013 році. Нещодавно перейшов в індійську Hero MotoSports Team Rally – попри дуже невдалий старт (заміна двигуна на третьому етапі, втрата часу понад сім годин), Гонсалвеш поступово набирав темп і потім тричі поспіль фінішував в Топ-10. На жаль, тринадцятий «Дакар» Паулу Гонсалвеша став останнім в його житті…