«Дакар»-2019, мото/квади, день 1: перші орієнтири

Як правило, в більшості автоспортивних змагань кількість заявлених учасників дуже і дуже рідко збігається з кількістю тих, хто стартував – завжди якась частина встигає «відсіятися» ще до початку гонки з різних причин (брак коштів, проблеми зі здоров’ям, особисті обставини і т.д.). Але на «Дакарі»-2019 у заліку мотоциклістів склалася дійсно непогана картина – за підсумками адміністративних і технічних перевірок недорахувалися лише одного пілота (тобто на старті з’явилися 137 учасників з 138 заявлених раніше). Як завжди, організатори «Дакару» не стали надто форсувати події і в перший день запропонували пустельну спецділянку довжиною 84 км – не так вже й багато, щоб негайно і по повній програмі отримати всі «радощі» і «смаколики» великого ралі-рейду, але все одно такий початок гонки аж ніяк не назвеш просто легкою невимушеною прогулянкою…

Якщо згадати, що у мотоциклістів можна налічити не менше двох десятків пілотів, які представляють купу заводських команд (тобто KTM, Honda, Yamaha, Husqvarna, Cherco, Hero), то можна відразу визнати – спроби вгадати переможця того чи іншого етапу мало чим відрізняються від гри в рулетку. Можна тільки набратися терпіння, дочекатися фінішу всіх ключових гравців і спробувати оцінити сформований розклад – при цьому треба постійно тримати на увазі, що вже наступного дня ситуація може змінитися самим радикальним чином. Які підсумки стартового етапу? Всі три ударних пілота КТМ (Маттіас Валькнер, Тобі Прайс, Сем Сандерленд) поки не надто поспішають форсувати події і спокійно розташувалися в середині Топ-10 – попереду ще три тисячі кілометрів бойової дистанції… Зате в атаку негайно кинувся один з головних суперників австрійської марки – Хоан Барреда Борт на Honda CRF 450 Rally показав найкращий час і записав на свій рахунок вже 23-ту перемогу на етапах «Дакара». Однак його вболівальникам хотілося б, щоб така результативність іспанця на допах колись і нарешті принесла бажаний успіх у вигляді перемоги в гонці або хоча б фінішу на подіумі.

В заліку квадроциклів передстартові втрати виявилися набагато помітнішими – адже з гри вибули відразу три болівійських пілоти (Хуан Карлос Сальватьєрра не пройшов техком, Леонардо Мартінес на знак солідарності зі своїм співвітчизником відмовився від участі в гонці, Суані Мартінес в останній момент отримала травму коліна). Таким чином, в строю залишилися тільки 26 учасників… І якихось особливих сюрпризів на старті не було – гонку негайно очолили аргентинці Ніколас Кавільяссо і Хереміас Гонсалес, другий і третій призери минулорічного «Дакара». І поки складається таке враження, що саме ця пара буде задавати темп (якщо тільки не нахапає неприємностей), а інші спробують якось перехопити у них ініціативу. Тим більше, таких бажаючих повоювати знайдеться чимало, мінімум півдесятка … Плюс може раптом вистрибнути хтось із «джокерів».

Мотоцикли, день 1 (Ліма – Піско, СД 84 км)
1. Барреда (E, Honda CRF 450 Rally) 57.36
3. Квінтанілья (RCH, Husqvarna FR 450 Rally) +1.34
3. Брейбек (USA, Honda CRF 450 Rally) +2.52
4. Ван Беверен (F, Yamaha WR 450F) +2.55
5. Сандерленд (GB, KTM 450) +2.56
6. Прайс (AUS, KTM 450) +3.08

Квадроцикли, день 1 (Ліма – Піско, СД 84 км)
1. Кавільяссо (RA, Yamaha Raptor 700) 1:17.15
2. Гонсалес (RA, Yamaha Raptor 700) +3.55
3. Кубієна (CZ, Hawk 690) +8.22

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото A.S.O./@World/Charly López, Honda, diariosanrafael.com.ar

08-01-2019 3623
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца