«Дакар»-2018, вантажівки, фініш

Після того, що творилося в останні дні в вантажному заліку, всі вже чекали хоч якогось спокою в цій категорії на фінальному етапі. І ці сподівання почасти справдилися – принаймні, трійка лідерів (яку «розтягнуло» майже на п’ять з половиною годин) фінішувала без зайвих пригод. Едуард Ніколаєв (КАМАЗ-мастер) вже в четвертий раз виграв «Дакар» як пілот і приніс своїй команді вже п’ятнадцяту в її історії перемогу в цьому марафоні, його напарник Айрат Мардєєв піднявся на третю сходинку подіуму. Але центральною подією гонки все ж став приголомшливий успіх екіпажу білоруської команди МАЗ-СПОРТавто – Сергій Вязовіч, Павло Гаранін та Андрій Жигулін фінішували другими! Просто фантастичний фінал «Дакару» для них!

Ось за спинами цієї трійки лідерів раптово знову розпочалася якась «катавасія» – навіть на фінальному етапі не було спокою. Тон ван Генугтен (Team de Rooy) вирішив наостанок взяти реванш за вчорашній провал – голландець виграв доп і зробив відчайдушну спробу відіграти ще одну позицію, але його співвітчизник Герт Хузінк на Renault K520 все ж відбився від цієї атаки… Був ще невеликий бій (якщо так можна назвати) за п’яте місце – чех Мартін Мацік (LIAZ 111.154) в жорсткому темпі вибив з цієї позиції японця Терухіто Сугавару (Hino 500 Series), причому не тільки відіграв три хвилини відставання, але ще і відірвався на десяток хвилин. Але найбільше збентежила прикра невдача іншого чеха, Мартіна Коломи – адже ще вчора він так стрімко злетів з одинадцятого на сьоме місце, а сьогодні так само миттєво вилетів з Топ-10 (відразу після старту на його Tatra Phoenix зруйнувався карданний вал)… Навіть якщо він фінішує, час вже безнадійно втрачено.

Вантажівки, день 14 (Кордова – Кордова, СД 120 км)