«Дакар»-2018, мото/квади, фініш

Коли позаду майже чотири тисячі кілометрів бойової дистанції (і це не рахуючи багатьох тисяч кілометрів дорожніх секцій), то фінальна спецділянка на 120 км ніби не повинна викликати особливих побоювань. Здавалося б, справа за малим – просто доїхати… Ось тільки організатори, які цього року запропонували учасникам найскладніший «Дакар» як мінімум за останні п’ять років, не стали розмінюватися на дрібниці і поставили в маршрут фінального дня ще один непростий СД – на якому можна було досхочу «накататися» по схилах вгору-вниз (в діапазоні висот від 750 до 1400 м над рівнем моря), звалитися кудись до рівчака або вимоїни, «закопатися» в пухкій гравійно-грунтовій доріжці або як слід «сьорбнути» водички на бродах…

За традицією, на фінальному етапі використовується зворотний порядок старту – всі учасники вирушають на трасу відповідно до свого місця в загальному заліку гонки, від володаря останньої позиції в своїй категорії до лідера. Легко уявити, який «вінегрет» утворився на трасі, коли лідери почали наздоганяти і випереджати аутсайдерів – особливо на досить повільному допі, де середня швидкість насилу перевищувала позначку в 80 км/год… Не обійшлося без невеликого сюрпризу – Пабло Квінтанілья ( Husqvarna) раптово втратив понад двадцять хвилин і віддав сьоме місце в загальному заліку дебютанту Оріолю Мені (Hero)! Але, взагалі, все завершилося винятково логічним чином. Аргентинець Кевін Бенавідес (Honda) ощасливив всіх своїх співвітчизників, вигравши фінальний етап і фінішувавши другим на «Дакарі». Зате австрієць Маттіас Валькнер продовжив переможну серію марки КТМ – вже сімнадцята поспіль перемога на «Дакарі»!

Ігнасіо Касале вирішив, що найефектнішим завершенням переможного «Дакара» (повторення його успіху 2014 року) повинна стати перемога на фінальному етапі, що чилієць і здійснив. Таким чином, у нього тепер є повний комплект ключових досягнень: виграв стартовий етап, жодного разу і нікому за всю гонку не віддав лідируючу позицію, після чого ефектно завершив марафон – перемога на фінальній спецділянці і у всій гонці! Аргентинці можуть святкувати – адже їм вдалося здобути подіуми в двох категоріях (друге місце Кевіна Бенавідеса в мотозаліку плюс друге-третє місця Ніколаса Кавільяссо і Херемії Гонсалеса на квадроциклах). Вразив Дмитро Шілов – представник Казахстану фінішував шостим в своєму дебютному «Дакарі»!

Мотоцикли, день 14 (Кордова – Кордова, СД 120 км)