Croatia Rally, шейкдаун: в очікуванні інтриги

Найбільш невдячна справа – це спроба хоч щось спрогнозувати за підсумками коротенького шейкдауна, який відбувся на спецділянці довжиною 4,6 км. Хоча траса вийшла дійсно цікавою – невеликий фрагмент гірської дороги, прокладеної неподалік від замку Медведград (практично в межах міста Загреба), з перепадом висот у 200 метрів, з декількома крутими поворотами… За підсумками ранкових заїздів кращим став екіпаж Елфіна Еванса на Toyota Yaris WRC, який промчав по спецділянці за 2.45,1 і показав середню швидкість 100,3 км/год – це дозволило йому на 0,7 секунди випередити Тьєррі Ньоілля (Hyundai i20 Coupe WRC). Поки що все йде відповідно до попередньої оцінки сил у вищій лізі – негайно зчепилися між собою Toyota Gazoo Racing і Hyundai Motorsport, причому мінімальна перевага сьогодні все ж виявилася на боці японської марки (найкращий час в Еванса плюс у Топ-6 увійшли чотири тойотівця проти двох представників Hyundai). Трохи здивувала втрата темпу у П’єра-Луї Лубе та Крейга Бріна – обидва опинилися в самому кінці Топ-10…

Цікаво, що на короткій дистанції непогано виступили обидва представники M-Sport Ford WRT – француз Адрієн Фурмо (дебют у чемпіонаті світу на техніці WRC) і британець Гас Грінсміт (для нього це перший старт зі новим штурманом Крісом Паттерсоном) показали сьомий та восьмий часи. Але чи вистачить їм «дихання» на три наступні дні – зі двома десятками допів і трьома сотнями кілометрів бойової дистанції? Не бракувало інтриги також в інших категоріях – найкращим у WRC-2 став фін Теему Сунінен на заводському Ford Fiesta Rally2, який лише на 0,2 секунди випередив француза Ніколя Кьямена (Citroen C3 Rally2), лідера заліку WRC-3! Помітно, що за останні півтора року різниця у швидкості між представниками дивізіонів WRC-2 і WRC-3 вже суттєво скоротилася – що обіцяє чимало сюрпризів у майбутньому. Найбільш несподівана картина зараз склалася в заліку Junior WRC – головний фаворит молодіжного чемпіонату, латвієць Мартіньш Сескс, показав тільки п’ятий час (з восьми учасників) і на 4,5 секунди відстав від лідера. Найшвидшим же досить несподівано став румун Рауль Бадю, який випередив найближчого суперника, словака Мартіна Кочі, рівно на 3,0 секунди!