Croatia Rally, Junior WRC: незвичний сценарій

У Хорватії стартував прощальний сезон у Junior WRC – як відомо, вже зі 2022 року в чемпіонаті світу вже не буде окремих заліків для учасників моноприводу, а для молодіжних екіпажів віднині заплановані варіанти виступів у повнопривідних дивізіонах WRC-2 Junior (техніка R5/Rally2) і WRC-3 Junior (новий клас Rally3). Не було нічого дивного в тому, що зараз у J-WRC заявилися всього лише вісім екіпажів. І далеко не факт, що всі вони неодмінно з’являться на фінальному етапі серії – як свідчить досвід попередніх років, протягом сезону «відпадають» мінімум два-три екіпажі (як правило, або через відсутність помітних успіхів у чемпіонаті, або з фінансових причин)… Відразу після публікації списку учасників J-WRC розпочалися спроби скласти якийсь попередній рейтинг усіх потенційних претендентів на титул. У фаворитах перебували, в першу чергу, два молодіжних ветерани – латвієць Мартіньш Сескс і словак Мартін Кочі, які вже провели по два-три сезони в J-WRC. Плюс ще швидкий фін Самі Паярі – минулого року він в Junior WRC виграв найбільше спецділянок.

Недавнє Croatia Rally змусило швидко переглянути майже всі попередні прогнози та трохи розширити перелік претендентів на призові місця. По-перше, здивував румун Рауль Бадіу – спочатку він показав найкращий час на шейкдауні, потім виграв стартову спецділянку (всього на його рахунку три перемоги на допах). І тільки пошкодження колеса на СД9 і 80 хвилин штрафу за SupeRally не дозволили йому поборотися за подіум. По-друге, британець Джон Армстронг скромно нагадав усім, що в 2016 році він був бронзовим призером Drive DMACK Cup і здобув дві перемоги на етапах – у Хорватії Армстронг акуратно використовував всі отримані можливості, святкував перемогу та став першим лідером J-WRC 2021 року. А що було у визнаних фаворитів? Сескс довго «розгойдувався», не виграв жодного допа, але завдяки своїй стабільності дотягнувся до другої позиції. Кочі відмінно стартував, впевнено лідирував половину дистанції, але прокол відкинув його за межі Топ-3. Найбільше пригод випало Паярі – фін у п’ятницю перекинувся, втратив чотири хвилини та став лише шостим… Але 9 виграних допів принесли йому 9 призових очок і підняли на третє місце в чемпіонаті!