Чорно-білий калейдоскоп (ВІДЕО)

З початком осені різноманітних подій на ралійних трасах світу стає все більше – одні чемпіонати вже почали повертатися після літніх канікул, інші тільки на початку вересня почали набирати темп… У Португалії в місцевій першості остаточно визначилися чотири головних претенденти на корону, причому весь квартет є чемпіонами минулих років – Армінду Араужу, Рікарду Теодозіу, Бруно Магальяйнш і Жозе Педру Фонтіш. У минулі вихідні на Rali da Água – CIM Alto Tâmega успіх був на боці Фонтіша, який на фінальній секції зумів відібрати перемогу у лідера Магальяйнша – на фініші їх розділили лише 2,5 секунди. У підсумку, всі чотири фаворити чемпіонату спромоглися цього року виграти мінімум по одному раунду і тепер йдуть щільною групою в інтервалі 21 пункт – від 105 очок в Араужу до 84 у Фонтіша… У програмі чемпіонату залишилося ще три запланованих раунди, тому поки дійсно складно когось з лідерів назвати беззаперечним фаворитом.

В Італії відбувся вже шостий раунд головної національної першості – колись дуже популярне Rally 1000 Miglia, яке в минулому вважалося одним з найскладніших асфальтових раундів ERC. Зараз на ньому в центрі уваги опинився екіпаж чинного чемпіона Андреа Круньоли, який вже вдруге протягом двох тижнів виступив на новенькому Hyundai i20 N Rally2… В цілому, помітно, що зміна техніки допомогла Круньолі помітно додати у швидкості – він виграв три допи з семи, помітно випереджав нинішнього лідера чемпіонату Джандоменіко Бассо, в якийсь момент очолив змагання. Але на трасах під Брешією раптово знову «вистрілив» Стефано Альбертіні на Skoda Fabia Rally2 evo, який виграв другий у цьому році етап чемпіонату Італії… У підсумку Альбертіні хоч і не увійшов до числа головних претендентів на титул, але встиг «підставити ніжку» Круньолі – зараз той у загальному заліку чемпіонату Італії відстає від Бассо на 22,5 очка. А до фінішу сезону залишилося ще два раунди, серед яких фінальний з вищим коефіцієнтом 1,5. Чекаємо на продовження…

Майже непоміченим пройшов третій раунд чемпіонату Близького Сходу, асфальтове Rally of Lebanon… Близькосхідна серія в цьому році «відзначилася» велетенськими паузами між етапами – перший відбувся в Катарі ще в січні, другий пройшов в Йорданії наприкінці травня… І тільки зараз прийшла черга на Ліван. На нинішньому Rally of Lebanon було тільки два реальних претенденти на перемогу – король місцевих трас Роже Фегалі на Skoda Fabia Rally2 evo та катарець Нассер Аль-Аттія на VW Polo GTI R5. Ця пара легко відірвалася від всіх інших учасників – у підсумку Фегалі в черговий раз поліпшив рекорд за кількістю перемог на Rally of Lebanon (на його рахунку вже 15 тріумфів!), Аль-Аттія же продовжує нарощувати свою перевагу в загальному заліку чемпіонату Близького Сходу. Цікаво було побачити на третьому щаблі подіуму екіпаж Алекса Фегалі, сина славетного Роже – 20-річний ліванець зараз поступово намагається дотягнутися до рівня свого батька.

На жаль, ралійний світ отримав чергове болісне нагадування про те, що автоспорт може бути по-справжньому небезпечним… Сумна новина прийшла з Румунії, де на Raliul Iasului (восьмий раунд місцевого ралійного чемпіонату) загинув пілот Адріан Респопа, неодноразовий національний чемпіон у різних класах, а також багаторічний організатор Raliul Moldovei Bacăului. Катастрофа сталася на СД2, коли Skoda Fabia Rally2 evo на повній швидкості вилетіла з траси і боком врізалася в бетонну огорожу моста. У 44-річного штурмана Космина Дьяку діагностували переломи ребер, 41-річний пілот Адріан Респопа отримав важку черепно-мозкову травму, яка стала для нього смертельною… Лише два місяці тому екіпаж Респопи та Дьяку на своєму домашньому Raliul Moldovei Bacăului здобув першу перемогу на етапі чемпіонату Румунії в абсолюті.

Rali da Água – CIM Alto Tâmega
1. Фонтіш/Понте (P, Citroen C3 Rally2) 58.53,0
2. Магальяйнш Б./Магальяйнш К. (P, Hyundai i20 R5) +3,5
3. Араужу/Рамалью (P, Skoda Fabia Rally2 evo) +12,5
4. Теодозіу/Тейшейра (P, Skoda Fabia Rally2 evo) +15,6
5. Суса/Каладу (P, Skoda Fabia R5) +1.14,2

Чемпіонат Португалії (після п’яти етапів)
1. Араужу – 105
2. Теодозіу – 101
3. Магальяйнш – 93
4. Фонтіш – 84
5. Суса – 67

Rally 1000 Miglia
1. Альбертіні/Фаппані (I, Skoda Fabia Rally2 evo) 1:00.25,0
2. Круньола/Ометто (I, Hyundai i20 N Rally2) +5,3
3. Бассо/Гранаі (I, Skoda Fabia Rally2 evo) +27,9
4. Андольфі/Савойя (I, Skoda Fabia R5) +29,7
5. Де Томмазо/Аскалоне (I, Citroen C3 Rally2) +49,6

Чемпіонат Італії (після шести етапів)
1. Бассо – 88
2. Андольфі – 74,5
3. Круньола – 65,5
4. Брін (B) – 57,5
5. Альбертіні – 51

Rally of Lebanon
1. Фегалі Р./Маттар (RL, Skoda Fabia Rally2 evo) 1:51.15,2
2. Аль-Аттія/Бомель (B, VW Polo GTI R5) +26,0
3. Фегалі А./Дейбесс (RL, Mitsubishi Lancer Evo IX) +10.00,3
4. Факіх/Сфейр (RL, Mitsubishi Lancer Evo IX) +13.58,6
5. Юніс/Бу Абдо (RL, Mitsubishi Lancer Evo IX) +15.19,1


© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Go Agency (motor24.pt), ACI Sport, Biser3a

08-09-2021 18591
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца