Чесько-словацький старт (ВІДЕО)

Феєричні події на корсиканському етапі WRC надійно і дуже надовго відсунули в глибоку тінь всі інші події в ралійному світі – чимало національних чемпіонатів просто випали з поля зору… Наприклад, в Чехії в ті ж дні в Валашске-Мезіржічі одночасно стартували чеський та словацький чемпіонати – тоді Kowax Valašská Rally ValMez порадувало досить численним складом учасників, який налічував вісім десятків екіпажів, причому майже третина з них (точніше, 26) виступали на техніці R5. Більш того, серед цілої юрби звичних Skoda Fabia R5 і Ford Fiesta R5 промайнули також три Hyundai i20 R5 і навіть новітній Volkswagen Polo GTI R5, на якому стартував Войтех Штайф (він планує також програму в ERC). Але головним і мало не єдиним фаворитом все одно залишався Ян Копецкі – заводський пілот Skoda Motorsport, шестиразовий чемпіон Чехії, чемпіон ERC (2013), APRC (2014), WRC-2 (2018). У підсумку, отримуємо досить цікаву картину – адже Skoda Motorsport якось принишкла на міжнародній арені, але при цьому все одно готова громити всіх на чеських трасах.

Вболівальникам так і не вдалося стати очевидцями довгоочікуваної поразки Копецкого на етапі чемпіонату Чехії – в останній раз подібна подія сталася в травні 2014 року на Rallye Český Krumlov. Таким чином, Гонза знову здобув перемогу, завдяки чому оновив кілька рекордів. По-перше, він вже в п’ятий раз виграв Valašská Rally і став одноосібним лідером цього змагання за цим показником. По-друге, він вже в 24-му старті поспіль виграє етап чеської першості – тепер залишився лише один крок до чергового ювілею. Невже його так ніхто і не зможе хоч трохи пригальмувати? Трохи більш цікаву картину можна було спостерігати в заліку словацької першості – тут дводенне ралі представляло собою цілий подвійний етап, де очки нараховувалися окремо за кожен день. Начебто тут теж був явний лідер (чех Вацлав Пех на Ford Fiesta R5), який здобув 60 очок з 60, але поки ще залишається відкритим питання – чи підпишеться Вацлав на повний сезон у Словаччині, де свого часу вже тричі ставав національним чемпіоном? Зараз ж головними претендентами на словацький титул все ж вважаються словак Мартін Кочі (чемпіон 2018 року) та поляк Гжегош Гжиб (володар чотирьох титулів).