Чергове «тренування» Рованпері (ВІДЕО)

В Skoda Motorsport не поспішають форсувати програму виступів для 17-річного фіна Калле Рованпері – його перший офіційний старт в складі чеської команди запланований в березні, коли він виступить в біло-зелених кольорах на Rally Guanajuato Corona Mexico в заліку WRC-2. А поки Калле активно «тренується» на окремих змаганнях в складі команди Тоні Гардемайстера TGS Worldwide – в січні Рованперя виступив на Rallye Automobile de Monte-Carlo (другий в класі RC2 і одинадцятий в абсолюті), а в минулі вихідні знову з’явився в рідній Фінляндії, де стартував на Vaakuna Ralli. Ця гонка є особливою для юного фіна – саме тут, в Міккелі, він рівно рік тому дебютував у фінському чемпіонаті (для чого тоді повинен був отримати спеціальний дозвіл від національної федерації, бо йому ще не виповнилося 18 років) і з першої ж спроби здобув перемогу!

Організатори більшості фінських національних ралі не шкодують бойову дистанцію для учасників і досить часто дотримуються простого принципу «Нехай небагато спецділянок, зате серед них багато довгих». Варто згадати, що стартовий етап фінської першості цього року, Arctic Lapland Rally, налічував 11 СД, з яких сім були довжиною більше двох десятків кілометрів (від 23,27 км до 48,69 км)… Щось схоже запропонували і організатори недавнього Vaakuna Ralli – на учасників спочатку чекав пролог Ravirata (1,5 км), потім йшли шість допів загальною довжиною 126,15 км (з них чотири СД більше двадцяти кілометрів кожен). Компанія на старті підібралася пречудова – цілих 16 екіпажів на техніці R5 (причому левову частку становили Skoda Fabia R5, яких налічувалося аж десять). Склад учасників цікавий – крім Калле Рованпері і лідерів фінської першості (Юха Сало, Теему Асунмаа), з’явилися також Ярі Кетомаа (пересів на Hyundai i20 R5) і Микола Грязін.

Чесно кажучи, якоїсь боротьби за перемогу не вийшло – Калле Рованперя зі старту виграв п’ять допів поспіль, відірвався більш ніж на сорок секунд, після чого дозволив торішньому чемпіонові Теему Асунмаа показати найкращий час на двох останніх спецділянках. У підсумку, 17-річний фін знову виграв Vaakuna Ralli і тепер йому належить приголомшливий показник на етапах чемпіонату Фінляндії – три перемоги в трьох стартах! З інших подій варто особливо виділити дві. По-перше, в фінському чемпіонаті зараз впевнено лідирує 24-річний Еерік Пієтарінен, лише минулої осені пересів з Mitsubishi Lancer Evo IX класу N4 (на якому став чемпіоном в дивізіоні SM2) на Skoda Fabia R5 (за кермом якої здобув вже дві перемоги в трьох гонках). По-друге, дуже спантеличив Юха Сало – багаторазовий чемпіон Фінляндії провалив початок сезону, внаслідок чого на двох перших етапах набрав лише 16 очок (проти 49 у лідера Пієтарінена)… Чи зможе Сало хоч трохи відігратися?