Чемпіонат під прапором класу AP4 (ВІДЕО)

Перед фінальним етапом можна було нарахувати не менше трьох центральних подій – кожна з них була дуже цікавою і важливою, причому не тільки в межах нинішнього сезону. Перш за все, цього року сезон в національному чемпіонаті Нової Зеландії завершувало відроджене Rally New Zealand, яке не проводилося з 2012 року – саме тоді це ралі в останній раз відбулося в ранзі етапу чемпіонату світу. Зараз організатори докладають масу зусиль, щоб нарешті знайти місце в календарі WRC – нехай в 2018 році їм це не вдалося, але тепер вони повністю націлені на 2019 год…

Треба визнати, новозеландці підійшли до справи серйозно – 12 СД загальною довжиною 226,8 км, причому з них шість допів налічували не менше 25 кілометрів. Дуже вдалий і серйозний варіант для гонки, яка за певних умов дійсно може зайняти окреме місце в історії новозеландського ралі. Нагадаємо, цього року одним з головних претендентів на вищий національний титул є Ендрю Хоуксвуд, який пілотує прототип Mazda 2 AP4+. Тобто у всіх глядачів і учасників був шанс стати свідками насправді історичної події – першого чемпіонського титулу, який був б здобутий на автомобілі нової категорії AP4 (місцевого регіонального і міжнародного аналога R4 або Maxi Rally). А протистояли йому два серйозних суперники, Метт Саммерфілд і Бен Хант (чемпіон 2015 року) на більш-менш традиційних Subaru Impreza WRX STI.

Правда, це тріо лідерів чемпіонату взагалі не мало якихось реальних шансів на перемогу в ралі і змушене було розбиратися виключно між собою – Хейден Паддон, який в черговий раз повернувся на домашні траси, зразу опинився поза межами досяжності. Заводський пілот Hyundai Motorsport після тривалої перерви знову стартував разом з досвідченим Джоном Кеннардом, на Hyundai i20 AP4 + легко виграв всі допи і випередив найближчого суперника на сім з половиною хвилин! Тим часом Метт Саммерфілд і Ендрю Хоуксвуд (Бен Хант нахапав клопотів і помітно відстав) запекло «штовхалися» між собою і з’ясовували, хто ж саме стане новим чемпіоном Нової Зеландії. Саммерфілд виявився трохи швидшим (друге місце в гонці), але Хоуксвуд (фінішував третім) відмінно зіграв на втримання рахунку і став першим в історії чемпіоном на AP4! Найцікавіше, що він протягом сезону не здобув жодної перемоги…