Чемпіонат одного пілота (ВІДЕО)

В цьому році в обох іспанських національних чемпіонатах, асфальтовому і гравійному, склалася абсолютно різна ситуація. На асфальті постійно гримить якась чергова епічна битва, в яку зараз готові влізти як мінімум чотири екіпажі на техніці R5, а окремі персонажі на автомобілях N5 (тобто іспанському варіанті Maxi Rally) намагаються довести, що вони як мінімум не гірше. А ось на гравії, де ще зовсім недавно учасники досхочу бешкетували на найрізноманітнішій техніці (N+, Proto, R5, N5), настав дуже непростий період – повернувся «кошмар» усіх учасників, якого звуть Хав’єр Понс (триразовий гравійний чемпіон Іспанії і чемпіон S-WRC). Якщо він свого часу в одні ворота вигравав чемпіонат, керуючи «всього лиш» Mitsubishi Lancer Evo X категорії N+ (форсованому N4 з рестриктором 36 мм), то що ж вийде, коли Хав’єр отримав Peugeot 208 T16 класу R5? Зрозуміло, нічого доброго для суперників – Понс цього року не програв ще жодного етапу.

Не став винятком і третій раунд гравійного чемпіонату Іспанії, Rally Isla de Los Volcanes. Незважаючи на невеликий програш на старті (коли лідером ненадовго став Йєрай Лемес на Mitsubishi Lancer Evo IX), Понс потім в своєму нібито неквапливому, але вбивчому стилю блискавично виграв чотири допа поспіль і успішно фінішував з черговою перемогою – вже третьою поспіль зі старту сезону. Після цього суперникам залишалося тільки похмуро підраховувати досягнення Хав’єра – три перемоги в трьох стартах, 114 очок з 114 можливих… Якщо ж когось цікавили більш глобальні показники, то можна поглянути на загальну статистику виступів Понса в гравійному чемпіонаті – 49 стартів, 25 перемог плюс 11 подіумів! До того ж якось згадалося, що в 2012-2013 роках грізний Хав’єр виграв 12 гонок з 13 (один етап він просто пропустив, інакше цілком могло бути 13 з 13). З усіх інших учасників можна виділити тільки Хав’єра Пардо з Suzuki Motor Ibérica – він зараз на своєму Suzuki Swift R+ класу N5 посідає місце в Топ-5 як в гравійному, так і асфальтовому чемпіонатах!