Брати Еллери: перемога і титул (ВІДЕО)

Європа давно завершила свій великий ралійний сезон, все місцеві національні чемпіонати вже фінішували, а багато хто з них вже встигли провести церемонії нагородження володарів вищих титулів і призерів… А от у всьому іншому світі поза межами Європи ще «догоряють» фінальні битви – тільки в минулі вихідні, 15-16 грудня, мінімум три національні першості розіграли завершальні партії. Наприклад, в екзотичній Танзанії чемпіоном став Ахмед Хауел на Ford Fiesta Proto польської підготовки (від Stec Motorsport), а в Індії вищий титул знову пішов до Гаурава Гілла (який в рідному чемпіонаті в класичних ралі зазвичай пілотує чималий позашляховик Mahindra XUV 500). Але найцікавіші події відбувалися в Чилі, де в столиці Сантьяго пройшов супер-спринтерський фінальний раунд – всі битви йшли за кубковою системою, «на виліт», на короткій (2,6 км) трасі Parque Motor Laguna Carén. Якраз на MotorShow Santiago і повинно було вирішитися, хто ж саме з братів Еллерів стане чемпіоном Чилі у вищому дивізіоні R5 – Педро чи його молодший брат Альберто?

У кожному дивізіоні боролися по вісім екіпажів, які спочатку зустрілися між собою у чвертьфіналах. У Педро Еллера в R5, здавалося, була найпростіша задача – щоб стати чемпіоном, йому досить лише вийти в півфінал (це гарантувало йому мінімум 5 очок за етап і остаточно робило недосяжним для його брата Альберто). Але Педро (Ford Fiesta R5) все ж ледь не втратив титул – за сумою двох заїздів в чвертьфіналі він раптом програв Крістобалю Відаурре 0,1 секунди… Але допомогла помилка суперника, який спіймав 10 секунд штрафу за фальстарт – завдяки чому Педро Еллер вийшов в півфінал і став першим в історії чемпіоном Чилі в дивізіоні R5! Після цього Педро остаточно розслабився, спокійно програв підряд і півфінал (своєму братові), і матч за третє місце (аргентинцеві Алехандро Кансі)о. Переможцем фінального MotorShow Santiago ж став Альберто Еллер, який всю осінь пройшов в чудовому форсованому режимі – мало того, що виграв на фініші сезону три етапи чемпіонату Чилі поспіль і став віце-чемпіоном, так ще й в Австралії став переможцем раунду WRC-2!