Бонато і всі інші (ВІДЕО)

Як завжди, список учасників Rallye du Var, фінального етапу асфальтового чемпіонату Франції, виглядав солідно – 190 екіпажів на старті, з них три десятка на техніці R5! На додачу доводиться відзначити той факт, що в асфальтовій серії (на відміну від гравійної першості Франції) епоха автомобілів категорії WRC стрімко наближається до свого завершення – адже на трасі Rallye du Var з’явилися лише два WRC (з їх пілотів більш-менш відомим був тільки Тібо Дюрбек, який зазвичай виступає в гравійній першості, де недавно став віце-чемпіоном)… Оскільки Йоанн Бонато ще на попередньому етапі достроково завоював найвищий титул в асфальтовому чемпіонаті Франції, то фінальний раунд повинен був визначити, хто підніметься на другу і третю сходинки подіуму за підсумками сезону – на два вільних місця претендували відразу три екіпажі (П’єра Роше, Бріана Буфф’є і Квентіна Жільбера). До всієї цієї компанії приєдналися також Стефан Сарразен, Сільвен Мішель (після титулу на гравії він вирішив трохи розважитися на асфальті), Лоран Пельє, Микола Грязін…

Особливих сюрпризів не сталося – Йоанн Бонато на Citroen C3 R5 спокійно виграв майже половину допів і став переможцем з майже хвилинним відривом (його переможна серія на фініші сезону склала чотири гонки поспіль). На другій позиції майже весь час йшов Стефан Сарразен (Hyundai i20 R5), але на фінальному допі він пробив колесо і відразу відкотився на шосте місце… У підсумку, Бріан Буфф’є (Hyundai i20 R5) завершив і гонку, і чемпіонат другим – не зовсім те, на що він розраховував на старті сезону, але все одно не найгірший результат для нього! Зараз було б цікаво дізнатися, які плани на майбутнє у Йоанна Бонато – адже він вже став дворазовим чемпіоном Франції на асфальті, в 2016-2018 роках стартував в цій серії на 20 етапах і здобув аж 11 перемог… Очевидно, що на національному рівні він помітно перевершує більшість своїх суперників. Може, в наступному сезоні він все ж спроможеться запустити велику міжнародну програму – в WRC-2 (де заводські команди нарешті вивели в окремий залік) або в ERC (марці Citroen точно не завадить великий успіх там).