Битви в Гулбене (ВІДЕО)

Естонський і латвійський ралійні чемпіонати поки ще йдуть одним курсом – два перших етапи, Rally Alūksne в Алуксне і Rallijs Sarma в Гулбене, мали статус спільних раундів. Тому мало хто здивується тому факту, що групи лідерів збігаються більш ніж наполовину – після зимової частини сезону, в обох першостях зараз в Топ-5 присутні ті ж самі чотири екіпажі (українця Валерія Горбаня, латвійця Яніса Беркіса, естонців Егона Каура і Ранно Бундсена). Цікаво, який ступінь збігу буде за підсумками всього сезону – особливо враховуючи те, що цього року влітку заплановані ще два спільних етапи (обидва в Естонії)? Правда, бажаючим поборотися за два національних титули одночасно буде дійсно важко – на жаль, але фінальні етапи чемпіонатів Естонії і Латвії, Saaremaa Rally і Rally Liepāja, збігаються за термінами (12-14 жовтня)…

У порівнянні з раундом в Алуксне відбулася одна суттєва зміна – в Гулбене з’явився Микола Грязін на Skoda Fabia R5, який завдяки своїм недавнім успіхам (перемоги на фінальному етапі ERC-2017 в Латвії і стартовому раунді чемпіонату Норвегії 2018 року) вважався головним фаворитом Rallijs Sarma. Так все і вийшло – Грязін впевнено виграв всі дев’ять спецділянок і святкував перемогу з солідним відривом (майже півтори хвилини на дистанції в 110 км). На другу позицію пробився Егон Каур на Ford Fiesta Proto, який відігрався за свою прикру невдачу в Алуксне – на його рахунку перемога в заліку чемпіонату Естонії, а за сумою двох етапів він негайно вийшов з одинадцятого на друге місце в EMV1 (абсолют 4WD). Рік тому він тільки почав роботу з проектом Ford Fiesta Proto (лише два старти на цій машині за сезон), а зараз вже веде активну боротьбу за титул.

На третій позиції фінішував українсько-естонський дует Валерія Горбаня і Сергія Ларенса (Eurolamp WRT) – як визнав після фінішу пілот, гонка для них склалася дійсно непросто. Досить втратити п’ять-шість секунд на якомусь допі – і якщо суперник (Егон Каур, з яким екіпаж Eurolamp WRT боровся за другу позицію) не припускається помилок, то відіграти цей програш майже неможливо… Однак «потрійний» фініш екіпажу на подіумі (третє місце в абсолюті і латвійському заліку, друге в естонському) приніс чимало дорогоцінних очок, завдяки яким Валерій Горбань залишається лідером в обох чемпіонатах. У моноприводі продовжують «розважатися» два юніора-тінейджера – 18-річний латвієць Мартіньш Сескс і 16-річний норвежець Олівер Сольберг, які вдруге поспіль взяли два перших місця (завдяки чому лідирують у своїй категорії як в естонському, так і латвійському чемпіонатах). А зараз в Естонії і Латвії настає довге затишшя – наступні етапи відбудуться аж через три місяці, в травні.

Rallijs Sarma
1. Грязін/Федоров (RUS, Skoda Fabia R5) 57.21,12
2. Каур/Арнек (EE, Ford Fiesta Proto) +1.21,63
3. Горбань/Ларенс (UA/EE, Mini JCW WRC) +1.47,55
4. Аус/Коскінен (EE, Volkswagen Polo Proto) +2.02,06
5. Бундсен/Лощеніков (EE, Mitsubishi Lancer Evo VIII) +2.59,12
6. Блумс/Еглітіс (LV, Mitsubishi Lancer Evo IX) +3.40,17

Чемпіонат Латвії, абсолют (після двох етапів)
1. Горбань (UA) – 25
3. Бундсен (EE) – 18
3. Грязін (RUS) – 17
4. Беркіс (LV) – 16
5. Каур (EE) – 15

Чемпіонат Естонії, EMV1 (після двох етапів)
1. Горбань (UA) – 179
2. Каур (EE) – 143
3. Бундсен (EE) – 127
4. Беркіс (LV) – 125
5. Блумс (LV) – 110

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Dace Janova, Eurolamp WRT

12-02-2018 4814
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца