Битва під Таллінном (ВІДЕО)

Ралійний чемпіонат Естонії нарешті перебрався на естонські траси – як відомо, два перших раунди першості відбулися ще в січні-лютому в Латвії (Rally Alūksne і Rallijs Sarma). А зараз, після трьох місяців майже повного затишшя, весняно-літню частину сезону відкрило столичне Tallinna ralli, чий маршрут півтора дня кружляв у «трикутнику» Таллінн-Мярьямаа-Палдіски. Головна особливість талліннського ралі – велика кількість коротких спецділянок (13 допів і 100,6 км бойової дистанції, найдовший з СД налічував лише 12,82 км). Свого роду ціла серія «спринтів», розтягнута на цілу добу, яка не залишає місця для будь-яких тактичних маневрів і «гри з темпом» (коли можна десь додати в швидкості, а десь і спрацювати на спокійний «доїзд») – треба весь час атакувати, атакувати і атакувати. І навіть у випадку невеликої помилки або осічки можливостей надолужити згаяне майже немає – коли йде рівна битва за кожну секунду, навіть п’ять або десять секунд затримки відіграти на спецділянках довжиною менше десяти кілометрів дуже важко…

Склад учасників Tallinna ralli порадував. На трасі можна було побачити екіпажі Георга Гросса (чемпіон Естонії 2009, 2013 і 2017 років) на екс-заводському Ford Fiesta RS WRC, Валерія Горбаня (нинішній лідер естонської першості) на Mini JCW WRC, Егона Каура (чемпіон Естонії 2016 року) на Ford Fiesta Proto, Яніса Беркіса (Ford Fiesta R5)… Плюс ще «підкотив» фін Еміль Ліндхольм (син відомого Себастьяна Ліндхольма), який нещодавно пересів на техніку R5 і вже встиг трохи «погаласувати» в рідному чемпіонаті Фінляндії, де став другим на відомому полярному Arctic Lapland Rally. Можна було не сумніватися – буде дуже і дуже «спекотно»… Тим більш, поява Гросса капітально змінила співвідношення сил в чемпіонаті – все ж він місцеві траси знає мало не напам’ять, плюс техніка вищого рівня. У минулому році Георгу вистачило лише чотирьох стартів (в чемпіонаті з шести етапів), щоб завоювати вищий титул. Сама ж гонка під Таллінном стартувала досить несподівано – на першому ж допі Каур на повній швидкості зачепив пеньок на узбіччі і його Ford Fiesta Proto миттєво полетів на «зустріч» з деревами. Отже, одним фаворитом раптово стало менше.

Першу секцію (три СД в п’ятницю ввечері) виграв дует Валерія Горбаня і Сергія Ларенса – дві перемоги на допах, лідерство з перевагою в п’ять секунд. Однак в суботу екіпаж Eurolamp WRT на СД4 промахнувся в повороті при гальмуванні і втратив близько десяти секунд, після чого ініціатива перейшла до Гросса, який вже на наступному допі став новим лідером гонки – і впевнено протримався на першому місці до самого фінішу. Але боротьба йшла до останніх метрів – всі три призера Tallinna ralli (Гросс-Горбань-Ліндхольм) вклалися в 13,8 с! У загальному заліку чемпіонату Естонії (точніше, в дивізіоні 4WD) продовжує лідирувати українсько-естонський дует Eurolamp WRT, який набрав за сумою трьох етапів 258 очок, а на другому і третьому місцях опинилися латвійські екіпажі Яніса Беркіса і Емільса Блумса. Поки що чемпіон Георг Гросс зі своїми 100 очками перебуває в кінці Топ-10, але нема сумнівів, що він на Ford Fiesta RS WRC швидко виправить цей стан справ… Вже зараз можна визначити найближчі завдання для Горбаня і Ларенса – щоб гарантовано «відсікти» Гросса від вищого титулу, треба набрати мінімум 501 пункт (Георг може набрати максимум 500 очок)

Tallinna ralli
1. Гросс/Милдер (EE, Ford Fiesta RS WRC) 48.29,5
2. Горбань/Ларенс (UA/EE, Mini JCW WRC) +7,3
3. Ліндхольм Е./Корхонен (FIN, Skoda Fabia R5) +13,8
4. Хілтунен/Калліолепо (FIN, Skoda Fabia R5) +1.13,4
5. Ростілов/Курносов (RUS, Mitsubishi Lancer Evo IX) +3.07,3
6. Попов А./Крилов (EE/RUS, Mitsubishi Lancer Evo IX) +3.52,0
7. Торн/Леск (EE, Ford Fiesta R2T) +4.10,3
8. Юрімяе/Вальтер (EE, BMW M3) +4.40,8
9. Блумс/Еглітіс (LV, Mitsubishi Lancer Evo IX) +5.06,2
10. Поом/Ярвеойа К. (EE, Ford Fiesta R2T) +5.15,2

Чемпіонат Естонії, 4WD (після трьох етапів) *
1. Горбань (UA) – 258
2. Беркіс (LV) – 173
3. Блумс (LV) – 163
4. Попов А. (EE) – 154
5. Коік (EE) – 148
6. Каур (EE) – 143
* – попередні дані


© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Eurolamp WRT, Margus Pahv

13-05-2018 31335
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца