Бігцем по Європі (ВІДЕО)

У міру того, як починають стартувати або «перезавантажуватися» національні чемпіонати в усій Європі, кількість змагань зростає з кожним тижнем… Не став винятком також перший уїк-енд червня – Європу поступово накриває хвиля різноманітних ралі будь-якого рівня, причому практично у всіх регіонах. Нарешті відновилося велике ралійне життя в Норвегії, де після багаторазових скасувань і перенесень відбувся другий раунд національної першості, Aurskog-Høland Rally. Тут сезон ще не досяг екватора, але вже складається чітке враження, що цього року будуть тільки два головних претенденти на титул чемпіона Норвегії – Франк Торе Ларсен (в грудні змінив звичний Ford Fiesta R5 на VW Polo GTI R5 і помітно додав у швидкості) та Маріус Осен (після чотирьох років нерегулярних виступів має намір нарешті провести повний сезон у чемпіонаті). Після двох етапів у них повна рівність за всіма показниками – у кожного по перемозі та другому місцю, обидва набрали однакову кількість очок як на ралі, так і на Power Stage (в обох по 58). А ось багаторазовий чемпіон Норвегії Андерс Грьондаль помітно програє у швидкості цій парі – йде лише третім у чемпіонаті з 34 очками.

Тим часом в оновленому чемпіонаті Іспанії (точніше, Súper Campeonato de España de Rally, який цього року остаточно об’єднав в собі колишні асфальтовий і гравійний чемпіонати) настав період якоїсь розгубленості – чимало сильних екіпажів та команд або взяли паузу у виступах, або активно реалізують свої міжнародні програми в ERC і WRC. Тому недавній гравійний раунд Rally da Auga – Camiño de Santiago не надто потішив своїм складом – з основних претендентів на подіум за підсумками сезону були присутні тільки Хосе Антоніо Суарес та Іван Арес (Сурхайєн Пернія вирішив пропустити цей етап, лідер першості Ян Соланс в ті ж дні виступав на етапі WRC-3 в Італії). На трасах Rally da Auga (до речі, його організатори недавно оголосили про своє бажання отримати статус етапу ERC) найшвидшим став Хосе Антоніо Суарес – він виграв п’ять СД зі дев’яти, здобув другу в цьому році перемогу і став новим лідером чемпіонату. Порадувала ще поява Нассера Аль-Аттіії, який у квітні вже виграв Rallye Tierras Altas de Lorca – катарець зараз хоч і програв битву за перемогу, але йому все одно вистачило другого місця, щоб зберегти лідерство в гравійному Кубку Іспанії.

Знову нагадала про себе Угорщина, яка цього року отримала пару титулованих іноземних «гостей» (тобто норвежця Мадса Остберга та чеха Яна Копецкого) і розраховує на яскраві події в боротьбі за титул протягом всього сезону. Правда, на третьому етапі першості, Salgó Rallye, Остберга не було – бо в ті ж дні на нього чекали траси Сардинії, де він мав повоювати за лідерство в WRC-2. Зате був Копецкі, який після невдачі на стартовому раунді поступово набирає темп… Однак події під Шальготарьяном знову довели, що воювати з угорцями на їх території дійсно дуже важко – навіть колосальний досвід колишнього заводського пілота Skoda Motorsport поки не допомагає Гонзі перехопити ініціативу. Поки що він спромігся видертися на третю позицію в загальному заліку першості, причому з солідним відставанням від лідера, яке становить уже 31 очко. Зараз умови продовжують диктувати угорці – на чинного чемпіона Андраша Хадіка тисне Міклош Чомош (півтора року тому пересів на повний привід), який на Salgó Rallye здобув свою першу в кар’єрі перемогу на етапах чемпіонату Угорщини. Битва Хадіка та Чомоша тільки починається – рахунок поки 97:89 на користь чемпіона.

Aurskog-Høland Rally
1. Ларсен/Абрахамсен (N, VW Polo GTI R5) 47.16,7
2. Осен/Енган-Осен (N, Skoda Fabia Rally2 evo) +22,2
3. Грьондаль/Фуглеруд (N, Ford Fiesta Rally2) +1.23,5
4. Стенсболь Л./Стенсболь М. (N, Ford Fiesta R5) +2.05,1
5. Свейнсволль/Нордхаген (N, Ford Fiesta Rally2) +2.16,8

Чемпіонат Норвегії, Nyere 4WD (після двох етапів)
1-2. Осен – 58
1-2. Ларсен – 58
3. Грьондаль – 34

Rally da Auga – Camiño de Santiago
1. Суарес/Іглесіас (E, Skoda Fabia Rally2 evo) 1:22.21,8
2. Аль-Аттія/Бомель (Q/F, VW Polo GTI R5) +42,2
3. Арес/Вескес (E, Hyundai i20 R5) +1.13,5
4. Россель/Морен (F, Ford Fiesta Rally2) +1.40,3
5. Ейсменді/Санхуан (E, Skoda Fabia R5) +2.59,3

Súper Campeonato de España de Rally (після чотирьох етапів)
1. Суарес – 106
2. Соланс Я. – 71
4. Арес – 58
4. Ейсменді – 56
3. Пернія – 48

Salgó Rallye
1. Чомош/Надь (H, Skoda Fabia R5) 55.17,2
2. Хадік/Кертес (H, Ford Fiesta Rally2) +15,3
3. Копецкі/Глоушек (CZ, Skoda Fabia Rally2 evo) +39,6
4. Клаус/Чаньї (H, Skoda Fabia Rally2 evo) +1.14,2
5. Туран/Багамері (H, VW Polo GTI R5) +1.31,3

Чемпіонат Угорщини (після трьох етапів)
1. Хадік – 97
2. Чомош – 89
3. Копецкі (CZ) – 66


© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото TT Bilder, RFEDA, Bitto Zsolt

11-06-2021 13216
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца