Безлад і сюрпризи по обидві сторони Ла-Маншу (ВІДЕО)

Ралі в Західній Європі поступово наближаються до більш-менш повноцінного фіналу сезону – тобто коли місцеві чемпіонати готові досягти позначки в п’ять-сім раундів протягом року (замість торішніх скасувань чи двох-трьох етапів). У минулі вихідні найбільша активність спостерігалася у Франції, де одночасно відбулися етапи обох національних чемпіонатів, гравійного й асфальтового… Спочатку відзначилося Rallye Terre des Cardabelles, четвертий етап гравійної першості, де ситуація заплуталася остаточно (допомогла специфічна система нарахування очок, що враховує місця в абсолюті та класі). Перемогу святкував Емманюель Гаску (гравійний віце-чемпіон Франції 2011 року), який весь час трохи програвав Арно Мордаку, але на самому фініші відіграв шість секунд і вирвався на першу позицію! Тепер, перед фінальним раундом (запланований в середині листопада) на титул можуть претендувати мінімум п’ять екіпажів – Сіріля Феро (йому в основному допомагають постійні перемоги в класі A8W, які принесли відразу 60 очок зі 110), Бенжамена Клеменсона, Еммануеля Гаску, Стефана Консані, Матьє Франчески (якщо той все ж з’явиться на фінальному етапі).

Етап асфальтового чемпіонату Франції приймало Rallye d’Antibes – Côte d’Azur, яке свого часу часто називали літньо-осінньою версією Rallye de Monte-Carlo – одночасно це ралі закривало сезон у міжнародній серії TER (правда, ця подія залишилася майже непоміченою, бо інтерес учасників й уболівальників до Tour European Rally продовжує стрімко знижуватися до майже нульової позначки). У TER все завершилося тим, що титул в абсолюті завоював іспанський екіпаж Едгара Віго на Peugeot 208 Rally4 – єдиний, хто в цьому році виступив на всіх етапах серії… У національному заліку все чекали на чергову жорстку бійку за перемогу за участю Йоанна Бонато, Квентіна Джордано й Еріка Камійї. В принципі, приблизно так і вийшло – всі троє фінішували в Антібі в Топ-5 і на решті двох етапах повинні розіграти між собою чемпіонський титул (всі інші учасники вже остаточно відсіялися). Але їх битва відразу пішла на другий план – у центрі уваги опинився фантастичний виступ Ніколя Кьямена, який на задньопривідному Alpine A110 Rally RGT виграв половину спецділянок і переміг на Rallye d’Antibes – Côte d’Azur в абсолюті! В останній раз екіпаж на задньому приводі вигравав на трасах Антіба ще в далекому 1990 році – тоді відзначився П’єр-Сезар Бароні на Ford Sierra RS Cosworth…

Зміг насправді здивувати британський чемпіонат, який на початку жовтня запропонував учасникам зовсім нове для більшості з них змагання Beatson’s Building Supplies Mull Rally – це ралі проходить на острові Малл (Атлантичне узбережжя Північної Шотландії). Попри те, що про це ралі зазвичай мало хто знає поза межами Великобританії, воно користується чималою популярністю у своєму регіоні – близько 230-250 км спецділянок (тобто приблизно втричі більше, ніж всі інші етапи цьогорічної британської першості, які зазвичай налічували від 70 до 90 км бойової дистанції), від 100 до 150 екіпажів на старті! Правда, більшість учасників нинішнього британського чемпіонату не ризикнули вирушити на Малл – лише десять були номіновані в національному заліку, два на R5 (Осіан Прайс, Метт Едвардс) і вісім на R2/Rally4… Але битва вийшла просто феєричною – Едвардс вилетів з траси на першому ж допі, провалився на останнє місце в британському заліку (понад 13 хвилин відставання від лідера Прайса), після чого почав творити справжні дива. У підсумку Осіан Прайс здобув перемогу на етапі BRC і впевнено лідирує в чемпіонаті, Метт Едвардс же у шаленому темпі виграв 15 допів поспіль, відіграв у лідера майже шість хвилин і спромігся фінішувати другим в національному заліку!