Бельгія і «борцуни» з ралі… (ВІДЕО)

Одна з найстрашніших і найнебезпечніших речей в автоспорті – це, м’яко кажучи, неадекватні глядачі, які або намагаються своїми витівками висловити свій протест (і попутно зірвати змагання), або намагаються створити додаткову аварійну ситуацію для учасників, щоб було побільше «видовища» (наприклад , підкинути пару каменів на траєкторію або жбурнути що-небудь в лобове скло бойової машини)… Прикладів подібних «акцій» в ралі було чимало – подібне відбувалося навіть на рівні чемпіонату світу (коли майже десять років тому в Австралії місцеві активісти-екологи намагалися різними способами блокувати екіпажі на дорожніх секціях).

Зараз щось подібне сталося і в Бельгії, на недавньому Herock Spa Rally, де місцеві супротивники ралі доклали чимало зусиль, щоб ускладнити життя організаторам і учасникам… Під удар потрапила найдовша спецділянка гонки, майже 24-кілометрова Mont – Rivage. Перший її проїзд організатори були змушені скасувати після того, коли хтось навмисне розсипав на дорозі цвяхи. До другого проїзду з траси встигли прибрати це небезпечне «сміття», але противник пустив в хід інше «зброю» – спровокував аварійну ситуацію в гонці. Постраждав екіпаж Флоріана Жюспена (на Renault Clio N5, тобто Maxi Rally іспанської підготовки) – коли він гнав по трасі на повній швидкості, на СД несподівано виїхали відразу вісім сторонніх машин, причому дві з них їхали проти руху… Добре, що зіткнення не сталося, але дана спецділянка для екіпажу була зіпсована безнадійно.

Дивно, що на тлі такого жорсткого зіткнення організаторів гонки і противників ралі вся спортивна складова відійшла на другий план. Але ж було чимало цікавих подій, які за інших обставин опинилися б в центрі уваги – наприклад, хоча б прем’єра іспанського Maxi Rally на бельгійських трасах або успіх легендарного Патріка Снейерса (шосте місце за кермом Porsche 997 GT3)… Не бракувало і інших несподіванок. По-перше, пропустив гонку Венсан Вершурен, діючий чемпіон Бельгії – не дуже зрозуміло, це була запланована перерва або вимушена пауза? По-друге, головний фаворит нинішнього сезону і лідер чемпіонату Кріс Прінсен раптово зазнав поразки – «спіймав» прокол і втратив понад сорок секунд… А решти дистанції не вистачило, щоб наздогнати Адріана Фернемона, який несподівано здобув перемогу (до того він лише одного разу фінішував в Топ-5).

Herock Spa Rally
1. Фернемон/Майєн (B, Skoda Fabia R5) 1:46.14,5
2. Прінсен/Елбоде (B, Skoda Fabia R5) +5,2
3. Альбер/Мерньї (B, Ford Fiesta R5) +2.16,8
4. Де Мевіус Гіслен/Лей (B, Skoda Fabia R5) +3.59,9
5. Кракко/Вермелен (B, Ford Fiesta R5) +7.19,4
6. Снейерс/Тьєрьє (B, Porsche 997 GT3) +7.36,8

Чемпіонат Бельгії (після двох етапів)
1. Прінсен – 36
2. Фернемон – 20
3. Вершурен – 16


© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Facebook (Spa Rally), Tony Henssen

18-03-2018 3690
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца