Балтія відкриває сезон (ВІДЕО)

Коли нема якихось значних збоїв в календарі (наприклад, скасування деяких зимових ралі в останній момент, як це вже бувало в минулому), то національні чемпіонати країн Балтії зазвичай стартують майже одночасно. Щось подібне відбувається і зараз – в минулі вихідні в Алуксне відбулося Rally Alūksne, яке було спільним раундом чемпіонатів Латвії та Естонії, а за кілька днів в Утені Halls Winter Rally відкриє сезон в литовській першості… Зараз найцікавіша картина спостерігається в естонсько-латвійському ралійному просторі – адже цього року ці дві країни проведуть в своїх чемпіонатах відразу чотири спільних етапи, два зимових в Латвії (Rally Alūksne, Rallijs Sarma) і два літніх в Естонії (Rally Estonia, Lõuna-Eesti Ralli)!

Тож не дивно, що при такому щільному «переплетінні» двох національних першостей (по чотири раунди з семи запланованих є спільними) очікується активне насичення турнірних таблиць екіпажами з сусідніх країн… І минуле Rally Alūksne стало яскравим і наочним прикладом того, що відбувається у випадку такої тісної «кооперації», до якої підключаються інші іноземні учасники – трійка лідерів у абсолютному заліку обох національних чемпіонатів виявилася абсолютно ідентичною (відмінності є тільки в кількості набраних очок). Першу сходинку посідає українсько-естонський екіпаж Валерія Горбаня і Сергія Ларенс (Eurolamp WRT), які на Mini JCW WRC святкували перемогу в Алуксне, за цим дуетом йдуть латвієць Яніс Беркіс (Ford Fiesta R5) і естонець Ранно Бундсен (Mitsubishi Lancer Evo VIII). Цікаво, як буде виглядати турнірна таблиця навесні, коли чемпіонати Естонії і Латвії почнуть «розходитися»?

Напевно, в чемпіонаті Латвії одним з найцікавіших стане молодіжний залік, де другий рік поспіль будуть воювати 18-річний латвієць Мартіньш Сескс і 16-річний норвежець Олівер Сольберг (син Петтера, чемпіона світу з ралі 2003 року і дворазового чемпіона світу з ралі-кросу в 2014-2015 роках), який нещодавно отримав підтримку з боку PSA Norway. Поки що першу цього року зустріч виграв Сескс, але незабаром його чекає дуже серйозне навантаження – адже Мартіньш також планує повний сезон в Junior ERC U27. А Сольбергу ж необхідно піднімати «планку» і накопичувати досвід – через пару років його теж чекатимуть старти в Європі (втім, не виключений також такий варіант, що в 2019 році його «перекинуть» в чемпіонат Великобританії). Головне, щоб від Олівера не чекали і не вимагали неодмінно такого ж зльоту, як у Калле Рованпері…

Rally Alūksne
1. Горбань/Ларенс (UA/EE, Mini JCW WRC) 54.19,70
2. Беркіс/Чепорюс (LV, Ford Fiesta R5) +3,59
3. Бундсен/Лощеніков (EE, Mitsubishi Lancer Evo VIII) +1.01,39
4. Коїк/Сімм (EE, Ford Fiesta Proto) +1.23,75
5. Сескс/Франціс (LV, Peugeot 208 R2) +1.24,27
6. Блумс/Вейсс (LV, Mitsubishi Lancer Evo IX) +1.44,20
…9. Сольберг О./Енган-Гульбек (N, Peugeot 208 R2) +2.46,38
…25. Потійко/Мішин (UA, Mitsubishi Lancer Evo X) +7.31,5
…37. Гарькавий/Горбик (UA, Mitsubishi Lancer Evo X) +10.42,2

Чемпіонат Латвії, абсолют (після першого етапу)
1. Горбань (UA) – 15
2. Беркіс (LV) – 13
3. Бундсен (EE) – 10

Чемпіонат Естонії, абсолют (після першого етапу)
1. Горбань (UA) – 100
2. Беркіс (LV) – 79
3. Бундсен (EE) – 67

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Krists Andersons (ewrc.cz)

24-01-2018 13057
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца