Австралія: свято для AP4 (ВІДЕО)

Зараз в центрі уваги все частіше опиняються національні чемпіонати Австралії та Нової Зеландії, де поступово «розкручується» концепція ралійних прототипів – з кузовами від будь-якої марки, але з великою кількістю уніфікованих вузлів (двигуни, коробки передач і т.д.). Причому всі команди отримали певну свободу в своїй технічній творчості – одні можуть готувати прототипи строго в рамках регламенту класу AP4 (який є свого роду варіацією на тему аргентинського Maxi Rally і нового R4 від FIA), інші можуть легко вийти за ці межі (зрозуміло, без «надмірностей» у вигляді необмеженої потужності двигуна і особливо малої ваги автомобіля). До останнього часу в цій номінації лідирували новозеландці, які встигли підготувати понад десяток машин в версіях AP4/AP4+. Але зараз, схоже, австралійці вирішили надолужити згаяне і форсувати цей процес…

Звичайно, десяти машин AP4 на старті The Courier Eureka Rally (першого етапу чемпіонату Австралії 2018 року) не було – тільки три автомобілі цієї категорії, але екіпажі на них підібралися дійсно цікаві… По-перше, триразовий чемпіон Австралії Елі Еванс знову вивів на старт свій Mini AP4, який вже встиг обкатати рік тому. По-друге, Гаррі Бейтс і його команда постаралися якомога швидше довести до ладу прототип Toyota Yaris AP4 (його намагалися кинути в бій ще минулої осені, але надійність машини «кульгала» на всі чотири колеса, через що Бейтс в фіналі чемпіонату програв боротьбу за вищий титул і навіть не потрапив до Топ-3 за підсумками сезону). По-третє, несподівано нагадав про себе Едріен Коппін, який в 2015 році на Citroen DS3 R3T став бронзовим призером чемпіонату Австралії – зараз він пересідає на Peugeot 208 AP4. Причому цей автомобіль не є переробкою з аргентинського прототипу Maxi Rally, а повністю розроблений і побудований в Австралії.

Ралі під Балларатом стало справжнім святом для сім’ї Бейтсів. По-перше, Гаррі Бейтс миттєво довів всім, що його Toyota Yaris AP4 має відмінний потенціал – 23-річний пілот виграв дві третини спецділянок, обидва гоночних дня і здобув повний комплект очок. По-друге, його молодший брат Льюїс, який лише вдруге в житті стартував на Toyota Corolla TRD S2000 (на ньому раніше виступав Гаррі), зміг завершити обидва дні The Courier Eureka Rally в Топ-5. До цього варто також додати успіхи Елі Еванса (Mini AP4), який після стартового етапу вийшов на третє місце в загальному заліку чемпіонату. А ось для Моллі Тейлор (чемпіонки 2016 року і віце-чемпіонки 2017 року) вся гонка майже миттєво пішла шкереберть – спочатку вона в перший день ралі втратила майже чотири хвилини через подвійний проколу, а в неділю зіткнулася з кенгуру, продовжила гонку на пошкодженій машині (ще понад чотири хвилини відставання). І поки вона тільки п’ята в чемпіонаті…

The Courier Eureka Rally
День 1
1. Бейтс Г./МакКарті (AUS, Toyota Yaris AP4) 1:10.40,8
2. Гленні/Поттер (AUS, Subaru Impreza WRX STI) +2,7
3. Еванс Е./Сірсі (AUS, Mini AP4) +54,7
4. Бейтс Л./Москатт (AUS, Toyota Corolla S2000) +2.20,5
5. Тейлор/Рід (AUS/NZ, Subaru Impreza WRX STI) +4.29,5
6. Марковіц/Фівер (AUS, Subaru Impreza WRX STI) +4.31,5

День 2
1. Бейтс Г./МакКарті (AUS, Toyota Yaris AP4) 43.34,2
2. Гленні/Поттер (AUS, Subaru Impreza WRX STI) +27,8
3. Реймонд/Кетфорд (AUS, Mitsubishi Lancer Evo IX) +31,2
4. Еванс Е./Сірсі (AUS, Mini AP4) +55,1
5. Бейтс Л./Москатт (AUS, Toyota Corolla S2000) +2.33,7
6. Тейлор/Рід (AUS/NZ, Subaru Impreza WRX STI) +2.43,4

Чемпіонат Австралії (після першого етапу)
1. Бейтс Г. – 81
2. Гленні – 68
3. Еванс Е. – 56
4. Бейтс Л. – 48
5. Тейлор – 42


© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Jack Martin Photography

06-03-2018 11347
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца