Аргентина: час змін? (ВІДЕО)

Ралійний «локдаун» в Аргентині затягнувся майже на дев’ять місяців – від того моменту, коли ще 1 березня встигли провести Rally de Toledo, стартовий етап національного чемпіонату. Потім почався «мертвий сезон», за підсумками якого Аргентина втратила етапи WRC як у 2020 році, так і у 2021 році… І тільки зараз почалися спроби хоч якось «реанімувати» чемпіонат Аргентини – минулого тижня під Буенос-Айресом відбулися відразу два раунди поспіль, які без особливих фантазій позначили як Rally de Balcarce I та Rally de Balcarce II. Цікаво, що це дійсно були два окремих ралі, а не звичайне дводенне змагання, яке отримало статус подвійного раунду (як це практикується у Європі). Програма була наступною – в четвер ознайомлення перед Rally de Balcarce I, у п’ятницю власне саме ралі, в суботу знову ознайомлення (вже на новому маршруті), в неділю на всіх чекало Rally de Balcarce II. Неважко було помітити вплив жорстких коронавірусних обмежень – маршрут обох ралі складався з двох допів, на яких заплановані по три проїзду, що давало приблизно 100 км за гонку.

На перший погляд, в аргентинському чемпіонаті майже нічого не змінилося – фаворити у вищому дивізіоні RC2, тобто на техніці Maxi Rally Turbo, залишилися ті ж самі (Маркос Лігато, Федеріко Вільягра, Херонімо Паділья, Ніколас Діас)… І за сумою трьох раундів всі вони розташувалися в Топ-5 вищої категорії Maxi Rally. Однак в аргентинських ралі вже з’явився новий і дуже серйозний фактор – адже якраз зі 2020 року місцевий чемпіонат відкритий для техніки R5/Rally2. І перший потужний сигнал вже отримано – найшвидшим на ралі під Буенос-Айресом став маловідомий Мартін Скунсіо (у 2018 році він став чемпіоном Чилі в класі R2) на Hyundai i20 R5. Скунсіо виграв дві третини допів, завоював друге місце на Rally de Balcarce I (де впевнено лідирував, але втратив перемогу через прокол на фінальному СД) і став переможцем Rally de Balcarce II. Якби його не «випхали» в окремий залік R5, то міг би стати одним з лідерів у вищій категорії RC2… Концепція Maxi Rally чудово спрацювала в «закритому» чемпіонаті та дозволила багатьом екіпажам пересісти на повний привід. Але події під Буенос-Айресом продемонстрували – зараз Maxi Rally вже не можуть конкурувати з R5.