Arctic Rally Finland, WRC-2/WRC-3: максимум інтриги!

Цікаво, скільки вболівальників перед стартом лапландського ралі зробили ставку на Андреаса Міккельсена в «заводському» заліку WRC-2? Майже не було сумнівів, що норвежець виграє другий раунд поспіль і разом зі своїм одноклубником Ейвіндом Брюнільдсеном поведе команду Toksport WRT до впевненого лідерства в обох заліках WRC-2, особистому і командному. Але всі прогнози миттєво обвалила італійська Movisport, яка мало не в останній момент запросила такого потужного «джокера», як Есапекка Лаппі – фін стрімко виграв вісім СД зі десяти та повністю переграв Міккельсена! У підсумку, Лаппі разом з Миколою Грязіним (став третім) стрімко зрівняв рахунок у командному заліку – тепер у Toksport WRT і Movisport по 70 очок… Тепер головна інтрига на найближчі півроку – чи отримає Лаппі хоча б два-три старти в WRC-2? Скоріш за все, Міккельсена непросто вибити з першого місця в особистому заліку, зате в битві команд італійська Movisport з тандемом Лаппі-Грязін могла б повоювати! Зовсім не тішить молодіжна Hyundai Motorsport N – Ярі Хуттунен зійшов, Оле Хрістіан Вейбю став лише п’ятим… Може, ситуація покращиться влітку, з появою нового Hyundai i20 N Rally2?

У «клієнтської» категорії WRC-3 багато хто схилявся до думки, що умови на трасах полярного ралі будуть диктувати виключно скандинави – господарі траси (на чолі з Теему Асунмаа, Емілем Лідхольмом, Ееріком Пієтаріненом) плюс шведська пара «джокерів» з ралі-кросу (Маттіас Екстрьом, Юхан Крістофферссон)… Правда, двоє з цієї компанії досить швидко «випали» з великої гри – Ліндхольм потрапив в аварію і втратив лідерство, Крістофферссон після «відсиджування» в заметі миттєво втратив 9 хвилин, після чого з чималими боями пробивався на десяте місце. Але всі карти фаворитам стрімко сплутав Егон Каур – естонець стрімко вибив фінів з рівноваги, продемонстрував чудову швидкість, виграв половину допів (включаючи Power Stage) і на фініші програв лише 4,2 секунди переможцю, господарю траси Теему Асунмаа! Причому долю першого місця вирішили прикрі 10 секунд штрафу, які Каур зловив в суботу під кінець дня… Найцікавіше, що в загальному заліку категорії R5/Rally2 у Топ-5 фінішували три екіпажі на VW Polo GTI R5 – Лаппі, Грязіна та Каура!

Слід визнати, естонці в цілому відмінно відпрацювали на лапландському етапі WRC – всі три екіпажі успішно подолали дистанцію Arctic Rally Finland, фінішували без допомоги SupeRally плюс записали на свій рахунок очки. Георг Ліннамяе (вже третій рік виступає з українським штурманом Володимиром Корсею) дебютував у «пріоритетному» WRC-2 і фінішував восьмим – його сильно «пригальмував» тривалий візит до замету на СД4 (на «викопування» машини пішла чверть години). Поки попередні плани естонсько-українського екіпажу передбачають до семи стартів у WRC-2 (основна програма) плюс виступи на окремих ралі (від національних змагань до ERC). Егон Каур продемонстрував, що готовий стати одним з претендентів на подіум у WRC-3 за підсумками сезону – зараз майже все залежить від його бюджету на 2021 рік. Поки в найближчих планах – виступи на етапах WRC у Португалії та на Сардинії (до цього переліку напевно можна додати також старти на домашній Естонії та в «літній» Фінляндії). Відзначився також 20-річний юніор Грегор Йєетс – у Лапландії він дебютував на техніці Rally2 в чемпіонаті світу та з першої ж спроби завоював шосте місце в заліку WRC-3!

Arctic Rally Finland (залік WRC-2)
1. Лаппі/Ферм (FIN, VW Polo GTI R5) 2:09.56,6
2. Міккельсен/Флоене (N, Skoda Fabia Rally2 evo) +47,7
3. Грязін/Александров (RUS, VW Polo GTI R5) +1.30,3
4. Брюнільдсен/Енган В. (N, Skoda Fabia Rally2 evo) +2.44,9
5. Вейбю/Андерссон (N/S, Hyundai i20 R5) +2.54,2
6. Прокоп/Ернст (CZ, Ford Fiesta Rally2) +7.00,1
…8. Ліннамяе/Корся (EE/UA, VW Polo GTI R5) +21.57,8

Залік WRC-2, пілоти (після двох етапів)
1. Міккельсен (N) – 53
2. Лаппі (FIN) – 29
3. Фурмо (F) – 25
4-5. Камійї (F) – 17
4-5. Грязін Н. (RUS) – 17
6. Джонстон (USA) – 17

Залік WRC-2, команди (після двох етапів)
1. Toksport WRT – 70
2. Movisport SRL – 70
3. M-Sport Ford WRT – 18

Arctic Rally Finland (залік WRC-3)
1. Асунмаа/Салмінен (FIN, Skoda Fabia Rally2 evo) 2:11.55,3
2. Каур/Сімм (EE, VW Polo GTI R5) +4,2
3. Хейккіля/Лухтінен (FIN, Skoda Fabia Rally2 evo) +1.38,6
4. Пієтарінен/Ліннакето (FIN, Skoda Fabia R5) +1.45,3
5. Екстрьом/Бергквіст (FIN, Skoda Fabia Rally2 evo) +2.33,9
6. Йєетс Г./Тоом (EE, VW Polo GTI R5) +6.17,5

Залік WRC-3 (після двох етапів)
1-2. Россель (F) – 28
1-2. Асунмаа (FIN) – 28
3. Каур (EE) – 23
4. Бонато (F) – 22
5. Кьямен (F) – 20
6. Хейккіля (FIN) – 15

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Jaanus Ree Photography, Vladislav Maschl, Volkswagen

02-03-2021 14227
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца