Arctic Rally Finland, СД9: сутички перед фіналом

Недільна програма Arctic Rally Finland буде короткою – лише два проїзди спецділянки Aittajärvi (22,47 км), який вже понад десять років реуглярно ставлять у маршрут традиційного січневого Arctic Lapland Rally (тобто учасникам фінського чемпіонату та постійним гостям лапландського ралі траса добре знайома). Таким чином, учасників зимового фінського етапу WRC у фіналі чекали майже 45 км дійсно швидкої спецділянки – якщо навіть на техніці класу R5/Rally2 вдавалося «пролетіти» трасу зі середньою швидкістю 125 км/год, то екіпажам на заводських WRC цілком могла підкоритися межа в 130 км/год… Що і підтвердили ранкові результати – зі 12 учасників на техніці WRC лише двоє (Гас Грінсміт і Лоренцо Бертеллі) показали середню швидкість нижчу за 130 км/год… Взагалі-то сьогодні повинні були вийти на старт усі 13 екіпажів на WRC, але вчора пізно ввечері з боротьби вибув місцевий «приватир» Янне Туохіно (Ford Fiesta WRC), причому за найбезглуздіших обставин – фін після відвідування сауни раптом впав на слизькій доріжці й отримав болісну травму (вивих плеча)…

Було помітно, що мінімум два екіпажі вищої ліги намагаються зберегти сили та шини перед фінальним Power Stage – лідер Отт Тянак (24 секунди переваги дозволяли естонцю спокійно «регулювати» свій темп) і головний невдаха вчорашнього дня Себастьян Ож’є (французу після здобуття 10 хвилин «баласту» з SupeRally і вильоту далеко за межі Топ-10 залишається розраховувати тільки на бонусні очки в фіналі)… Поки сформувалися дві найбільші «гарячі точки» – в битві за друге місце Калле Рованперя продовжує утримувати Тьєррі Ньовілля на мінімальній дистанції в 1,9 секунди, а Елфін Еванс намагається вибити Крейга Бріна з його четвертої позиції (валлієць виграв сьогоднішню ранкову спецділянку й одним махом скоротив відставання від ірландця з 10,1 до 3,6 секунди). Все йде до того, що на Power Stage буде насправді «спекотно»! У заліку WRC-2 взагалі не спостерігається жодних змін – фін Есапекка Лаппі досі тримає комфортну дистанцію приблизно в півсотні секунд від норвежця Андреаса Міккельсена та перебуває за крок від «домашньої» зимової перемоги. А ось у WRC-3 напруження боротьби стрімко зростає – естонець Егон Каур виграв черговий доп і відстає від лідера Теему Асунмаа на 8,9 секунди (залишається тільки скрушно згадувати вчорашні 10 секунд штрафу в Каура).