Andalucia Rally: прелюдія до нових сюрпризів?

Ще не всі учасники встигли фінішувати на стартовому раунді Кубка світу з ралі-рейдів в Андалусії, як уже почалися спроби якось оцінити в загальних рисах співвідношення сил перед двома азійськими етапами серії – тобто Rally Kazakhstan (17-13 червня) і Silk Way Rally (1-10 липня). Перше, що негайно впадає в очі – Нассер Аль-Аттія налаштований рішуче та має намір перервати свою серію недавніх поразок. Нагадаємо, що катарець вже двічі поспіль програв «Дакари» у 2020 і 2021 роках, у фіналі Кубка світу з ралі-рейдів 2019 року віддав титул Стефану Петеранселю, торік через дві хвилини штрафу на фінальному етапі втратив Кубок світу з бах)… В Андалусії ж Аль-Аттія на клієнтському Toyota Hilux Overdrive (ця машина помітно поступається за своїми можливостями звичному заводському «дакарівському» Toyota Hilux) розіграв чудову багатоходову комбінацію – виграв пролог, всі чотири дні успішно контролював Карлоса Сайнса на Mini JCW Rally і вдруге поспіль став переможцем Andalucia Rally! Не обійшлося без чималого нервування в фіналі, коли судді додали йому дві хвилини штрафу за відхилення від маршруту – на фініші Аль-Аттію та Сайнса поділили 43 секунди!

На щастя, події на андалуському ралі-рейді не обмежувалися лише протистоянням цих двох грандів (по три перемоги на «Дакарах» у кожного) – кожного дня в центрі уваги неодмінно опинялися нові герої змагання, їх успіхи та невдачі. Наприклад, багатьом запам’ятається відмінний виступ Вайдотаса Жали – литовець на допах тричі пробився у Топ-3 і боровся за місце на подіумі, але все вирішила прикра несправність в передостанній день (обірвало приводний ремінь генератора, його заміна «проковтнула» майже півгодини). І «всього лише» шосте місце на фініші… Відзначився також швед Маттіас Екстрьом, вперше стартував на важкому потужному (в порівнянні з попереднім SSV/UTV) Mini JCW Buggy – у другій половині іспанського змагання швед двічі поспіль фінішував на спецділянках у Топ- 5 і завершив Andalucia Rally п’ятим в абсолюті! Вразили ще успіхи двох іспанок – Крістіна Гутьєррес на Overdrive OT3 перемогла в заліку групи Т3 і стала сьомою в абсолютному заліку, Лайя Санс на Mini All4 Racing (перший в її кар’єрі старт на техніці групи Т1) дісталася до фінішу восьмою! Порадував ще ветеран Грегуар де Мевиус на дизельному багі Henrard Dunbee – фініш у Топ-10.

Все більше уваги «перетягують» на себе екіпажі на легких багі SSV/UTV – спочатку за останні пару років вони буквально «ліквідували» колись масову та популярну категорію Т2 (серійні позашляховики), а зараз вже почали активно «тиснути» на екіпажі на набагато більш потужній техніці Т1. І якщо десь в пустелях Африки або Аравії мотовсюдиходи з їх обмеженням за максимальною швидкістю в 130 км/год зазвичай все ж помітно поступаються машинам Т1, то на тісних і вузьких трасах в Європі SSV/UTV помітно скорочують відставання і буквально сідають на голову екіпажам на техніці вищої категорії… Відкритим поки що залишається питання надійності – все ж під час Andalucia Rally з квартету Red Bull Off-Road Junior Team на прототипах Overdrive OT3 тільки Крістіна Гутьєррес уникла технічних проблем, які по черзі «втопили» Сета Куінтеро, Гійома де Мевіуса та Мітчелла Гатрі. Поки важко передбачити, як проявлять себе SSV/UTV в цьому році в Казахстані, Марокко або ОАЕ з Саудівською Аравією, але на європейських етапах обох Кубків світу (BP Ultimate Portugal Cross-Country Rally, бахи в Іспанії, Угорщині, Італії, Польщі, Португалії) вони можуть ще не раз здивувати!