Africa ECO Race 2020: дивний початок

Дванадцятий Africa ECO Race стартував 7 січня довгою та досить нудною подорожжю з Танжера до Тарди – сім з половиною сотень кілометрів одноманітної дистанції, на якій була запланована коротка спецділянка довжиною всього лиш 23,18 км. В цілому, досить звичайний пролог, на якому особливих сюрпризів чекати не доводиться – хіба тільки якщо комусь дуже не пощастить (пошкодить підвіску, зловить прокол або технічні проблеми) і втратить чимало часу. Але коли на трасу вирушили мотоциклісти, результати почали викликати все більший і більший подив… Якщо ім’я переможця етапу нікого не здивувало (адже ним став Алессандро Боттурі, торішній переможець цього змагання), то результати хронометражу спантеличили – британець Ліндон Поскітт став другим і програв дві хвилини, а норвежець Фелікс Йєнсен фінішував третім і відстав вже на чотири хвилини! Остаточно вразив той факт, що відомий мотогонщик Пол Андерс Уллевольсетер хоч і показав дев’ятий час, але його відставання перевищило вісім хвилин! І все це на дистанції лише 23,18 км?!

Але головні сюрпризи були ще попереду, в заліку автомобілів – традиційна техніка категорії Т1 і Т2 повністю програла легким багі SSV/UTV, екіпажі яких взяли чотири перших місця за підсумками етапу! При цьому в Топ-10 взагалі не було видно нікого з пари фаворитів на досить швидких Buggy Tarek, які в минулому не раз вигравали етапи Africa ECO Race… Коли їх нарешті вдалося відшукати в таблиці результатів, то цифри викликали справжнє спантеличення – Ів Фромон відстав на 20 хвилин, а Патрік Мартен майже на півгодини! В умовах майже повного інформаційного вакууму (до речі, то величезний «мінус» Africa ECO Race, особливо в порівнянні з «Дакаром») залишалося губитися в здогадах – що ж відбувалося на такій мізерній (за мірками ралі-рейдів) спецділянці? Результати вантажних екіпажів теж змусили замислитися – хоч переможець етапу не викликав здивування (ним став екіпаж угорця Міклоша Ковача на Scania, який виграв Africa ECO Race ще у 2010 році), зате другий та третій призери допа відстали майже на 11 і 17 хвилин відповідно! Що це було?!