Acropolis Rally, СД6: непростий день

На перший погляд, п’ятнична програма грецького раунду WRC виглядала досить скромно – тільки п’ять спецділянок загальною довжиною 89,40 км. Але уважне дослідження маршрутного листа відразу показало, що сьогоднішній день обіцяє стати насправді важким і виснажливим для всіх без винятку… По-перше, майже повна відсутність сервісу протягом доби – за два дні (тобто в четвер і п’ятницю) був запланований тільки один заїзд на обслуговування та ремонт техніки, причому вже ввечері в п’ятницю, коли за спиною залишаться шість спецділянок і 90,38 км бойової дистанції. Таким чином, якісь технічні проблеми, які раптом виникнуть після прологу чи на ранкових п’ятничних СД, миттєво стануть величезним головним болем для учасників – будь-яку несправність доведеться усувати самостійно в польових умовах або просто вперто проїжджати секцію на залишках ресурсу техніки… По-друге, довгі переїзди між спецділянками – деякі дорожні секції налічували від 75 до 115 кілометрів! У сумі ж сьогодні на 89,4 км допів припали 396,27 км подорожей в дорожньому режимі. Всі ці факти досить прозоро натякали – в п’ятницю мало кому вдасться уникнути серйозних проблем і втрат…

І якщо перший ранковий доп, Aghii Theodori довжиною 14,54 км, заводські та напівзаводські екіпажі (по три від Toyota Gazoo Racing WRT і Hyundai Motorsport, два від M-Sport Ford WRT плюс П’єр-Луї Лубе) подолали без клопотів, то потім почалися пригоди. Постраждав Елфін Еванс, якому довелося повоювати з примхливоюкоробкою передач – понад дві хвилини відставання, до чого додалися ще 130 секунд штрафу. Наступний удар отримав уже Hyundai, коли Тьєррі Ньовілля різко пригальмували проблеми з гідропідсилювачем керма – дві хвилини втрачено плюс чотири хвилини штрафу, виліт далеко за межі Топ-10. Поки ситуація складається на користь Себастьяна Ож’є – навіть не надто вигідна перша стартова позиція не завадила включитися в боротьбу за перемогу з Калле Рованперею й Оттом Тянакаком (за підсумками дня всі троє старанно «втиснулися» в інтервал 3,9 секунди). Тепер в Ож’є з’явився шанс фінішувати на подіумі, а ось його головним суперникам у чемпіонаті (Еванс і Ньовілль) доведеться завтра з запеклими боями пробиватися назад у Топ-10… І, зрозуміло, в центрі уваги знову Рованперя – чи зможе він здобути другу в цьому році перемогу? У M-Sport Ford WRT вчергове домінує Адрієн Фурмо – у нього п’яте місце в абсолюті та півхвилини відриву від Гаса Грінсміта.

Чимало відчутних ударів отримали також учасники WRC-2… По-перше, чергова невдача Олівера Сольберга – щось у нього в цьому році взагалі ніяк не складаються відносини як з попереднім Hyundai i20 R5, так і з новим Hyundai i20 N Rally2 (швед чотири рази стартував у заліку WRC-2 і має вже третій сход). По-друге, раптово «торпеду в борт» отримав Мадс Остберг, один зі двох головних претендентів на титул у цій категорії – через проблеми з трансмісією норвежець півдня намагався доїхати на «задньопривідній» версії Citroen C3 Rally2, але на передостанній спецділянці п’ятниці змушений був капітулювати. Тепер майже все залежить від того, як виступить у Греції Андреас Міккельсен – зараз він воює за перемогу у своїй категорії з одноклубником з Toksport WRT, Марко Буласією (поки болівієць випереджає норвежця на 5,4 секунди). У WRC-3 триває битва за чемпіонський титул – Каєтан Каєтановіч поки що випереджає Йоана Росселя (друге та четверте місця в цій категорії), але поляку зараз щосили намагаються перешкодити Кріс Інгрем (британець лідирує за підсумками п’ятниці) і Еміль Ліндхольм (фін йде третім і лише на 3,1 с відстає від Каєтана)… Завтра може бути «спека»!

Acropolis Rally, становище після СД6
1. Рованперя/Халттунен (FIN, Toyota Yaris WRC) 1:01.57,1
2. Тянак/Ярвеойа (EE, Hyundai i20 Coupe WRC) +3,7
3. Ож’є/Інграссіа (F, Toyota Yaris WRC) +3,9
4. Сордо/Каррера (E, Hyundai i20 Coupe WRC) +23,9
5. Фурмо/Жамуль (F/B, Ford Fiesta WRC) +54,2
6. Грінсміт/Паттерсон (GB/IRL, Ford Fiesta WRC) +1.23,3
7. Буласія/Дер-Оганнесян (N/GB, Skoda Fabia Rally2 evo) +2.40,9
8. Міккельсен/Едмондсон (N/GB, Skoda Fabia Rally2 evo) +2.46,3
9. Інгрем/Уітток (GB, Skoda Fabia Rally2 evo) +2.52,7
10. Каєтановіч/Щепаняк (PL, Skoda Fabia Rally2 evo) +3.03,1

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Toyota, Hyundai, Twitter (@MarquitoBulacia)

10-09-2021 17160
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца