Abu Dhabi Desert Challenge: зоряна мить Прокопа!

Протягом трьох тижнів (вірніше, після двох етапів Кубка світу з ралі-рейдів в ОАЕ, Dubai International Baja і Abu Dhabi Desert Challenge) багатьом учасникам, оглядачам і вболівальникам довелося наново переоцінити співвідношення сил в Кубку світу. Звичайно, ні в кого нема сумнівів, що в цій серії найсильнішим все одно залишається Нассер Аль-Аттія – катарець найближчим часом докладе всіх зусиль і постарається відіграти всі вимушені очкові втрати. Але все-таки набагато більший інтерес викликає та ситуація, що склалася зараз в Кубку світу – хто зможе якомога швидше вийти з тіні Аль-Аттії? Здається, багато хто вирішив зробити ставку на Халіда Аль-Кассімі – все ж він виступав у себе на батьківщині плюс має один з найкращих автомобілів, Peugeot 3008 DKR. Крім того, рік тому Халід спромігся набрати на етапах в Дубаї та Абу-Дабі відразу 81 пункт з 90 можливих – і це при тому, що в обох гонках стартував Нассер Аль-Аттія. Але саме пілот з ОАЕ став автором найбільш приголомшливого фіаско на старті сезону – два сходи в двох гонках і нуль очок на рахунку!

Інерція мислення все одно виявляється занадто сильною – якщо хтось дійсно припускав можливість невдачі Аль-Кассімі, все при складанні подальшого списку претендентів на перемогу найчастіше вказувалися звичні варіанти (Владімір Васільєв, нестабільний, але часом дуже швидкий Язід Аль-Раджі)… І тільки потім вже на згадку приходили імена Якуба Пшигоньского, Мартіна Прокопа і Ясіра Сейдана. Але на нинішньому Abu Dhabi Desert Challenge все душе швидко встало догори дригом – спочатку всі прогнози миттєво обвалив Люк Альфан, який виграв два етапи. І хтозна, як могла б завершитися його фантастична атака, якби не страшенно прикра поломка коробки передач – майже дев’ять годин штрафу не дозволили йому дотягнутися до Топ-10. А потім на перші ролі висунулися Пшигоньскі і Мартін Прокоп – вони стали єдиними, хто протягом всієї гонки жодного разу не вивалився з Топ-5 на спецділянках! І результат не змусив себе чекати – поляк фінішував другим (повторив свій вищий успіх на великих ралі-рейдах), а чех здобув свою першу перемогу в ралі-рейдах і став новим лідером Кубка світу з 93 очками (до речі, за весь сезон 2017 року Мартін набрав тільки 70 очок).

За ким ще було цікаво спостерігати, так це за Сірілем Депре – француз навіть після зміни техніки (Buggy SMG замість звичного Peugeot 3008 DKR) і штурмана (дебютант ралі-рейдів Став Равуссен, який до того виступав у вітрильному спорті) зумів виграти етап, ще двічі пробився в Топ-3 на допах, і завершив гонку четвертим в абсолюті! Хтозна, раптом команда Two Wheels Drive забезпечить Сірілю ще кілька стартів в Кубку світу? Бо щось давно екіпажі на «приватних» багі не трапляли в Топ-5 на змаганнях такого рівня. Але головним героєм гонки (можливо, і навіть всього сезону 2018 роки) все ж став Мартін Прокоп – не так вже й часто буває таке, щоб пілот на машині власної підготовки (точніше, створеною спільно з пілотом і інженером Мирославом Заплеталом) так швидко досяг успіху! Рахуємо, що чех здобув за півтора роки виступів на Ford F-150 Evo – фініш на «Дакарі»-2017 (11-й), друге місце на Abu Dhabi Desert Challenge рік тому, потім фініш в Топ-10 на «Дакарі»-2018 (сьомий), результативна серія на старті Кубка світу 2018 року (другий на Baja Russia Northern Forest, четвертий на Dubai International Baja, перемога на Abu Dhabi Desert Challenge)! Все частіше виникає відчуття, що Мартін Прокоп зараз цілеспрямовано йде шляхом легендарного француза Жана-Луї Шлессера!

Abu Dhabi Desert Challenge, день п’ятий (218,6 км СД)
1. Депре/Равуссен (F/CH, 2WD Buggy SMG) 2:29.18
2. Альфан/Шульц (F/D, Mini JCW Buggy) +2.38
3. Васільєв/Жільцов (RUS, Mini All4 Racing) +4.02
4. Пшигоньскі/Колсул (PL/B, Mini JCW Rally) +4.42
5. Прокоп/Пабішка (CZ, Ford F-150 Evo) +6.32
6. Амос/Палмейру (I/P, Mini All4 Racing) +15.08

Abu Dhabi Desert Challenge
1. Прокоп/Пабішка (CZ, Ford F-150 Evo) 17:06.57,9
2. Пшигоньскі/Колсул (PL/B, Mini JCW Rally) +13.30,2
3. Васільєв/Жільцов (RUS, Mini All4 Racing) +46.29,6
4. Депре/Равуссен (F/CH, 2WD Buggy SMG) +1:32.38,6
5. Шотт/Фіуза (D/P, Mini All4 Racing) +2:17.18,8
6. Аль-Ферайї/Аль-Санад (SA, Nissan PickUp) +3:55.46,6

Кубок світу з ралі-рейдів (після трьох етапів)
1. Прокоп (CZ) – 93
2. Пшигоньскі (PL) – 84
3. Васільєв (RUS) – 69
4. Аль-Аттія (Q) – 30
5. Сейдан (SA) – 26
6. Депре (F) – 24

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Facebook (Martin Prokop, Two Wheels Drive)

29-03-2018 12850
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца