80 учасників і 55 тисяч глядачів – Японія успішно провела кандидатську гонку (ВІДЕО)

Японія, яка претендувала на місце в календарі WRC в сезоні 2019, залишилася за бортом першості, бо очікуваного «вильоту» французького етапу, всупереч очікуванням багатьох, не відбулося – до 13 існуючих етапів додалася лише гонка в Чилі. В принципі, FIA і промоутер WRC, яким не складає труднощів відходити від існуючих правил, було доволы просто затвердити Країну сонця, що сходить, в календарі 2019 з позначкою «за результатами кандидатської гонки», проте команди були проти збільшення гонок з 13 до 15.

Рівень проведення кандидатської гонки напевно мало в кого викликав сумніви, і ось – підтвердження успіху і типові захоплені відгуки Олівера Цисли. В кінці минулого тижня відбулося Shinshiro Rally – десятий і заключний етап японської ралійної першості. На старт асфальтової гонки, що складається з 15 спецділянок, заявилися вісім десятків екіпажів, фаворитами серед яких були легендарний Тошіхіро Араи і Норіхіко Катсута. Цікаво, що за кермом Toyota GT86 заявився і зірка Формули 1 Хеййкі Ковалайнен. У ролі шоу-драйвера був запрошений тест-пілот Toyota Gazoo Racing Юхо Хяннінєн, який розважав глядачів за кермом Yaris WRC. Оцінювали гонку Олівер Цисла, Тімо Раутайнен, делегат FIA з безпеки Мішель Мутон, а також представники команд.

Олівер Цисла: «Ми відправлялися до Японії з позитивними очікуваннями і не розчарувалися. У плані реклами гонка була першокласною, а всі спостерігачі залишилися задоволені і спортивною складовою гонки. Ми вже знали про те, який інтерес викликає ралі в Японії, і в минулі вихідні зміцнилися в своїх переконаннях. Десятки тисяч уболівальників прийшли подивитися на кандидатську гонку, і їх підтримка в поєднанні зі стараннями організаторів підтвердили нашу впевненість в тому, що гонка в Японії стане гідним доповненням календаря».

Переможцем гонки став Тоші Араї, який до цього часу достроково завоював черговий титул чемпіона Японії. За кермом Subaru Impreza WRX він на 14,3 секунди випередив Такуму Камаду, третім став Фуміо Нутахара, на рахунку якого 37 гонок в WRC.

 

09-11-2018 3397
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца